Напредак славио пред домаћом публиком

Кошаркаши алексиначког клуба остварили су прву победу у сезони. У трећем колу Друге мушке лиге Србије, савладана је екипа београдског Бека 74:71 (23:23, 26:10, 13:21, 12:17).

Прва четвртина протекла у равноправној борби. У других десет минута, Напредак је био знатно бољи противник на терену и сјајном игром на обе стране стекао велику предност на полувремену – 49:33.

Уследио је одговор гостију, који су успели да добију наредне две деонице и меч уведу у неизвесну завршницу. Како су Алексинчани у сам финиш ушли са одређеном предношћу (72:65) али и лошом реализацијом слободних бацања, играчи Бека успели су да са две тројке у кратком временском интервалу, меч учине узбудљивим и неизвесним.

Напредак су до победе предводили Никола Раичевић, Немања Шевић и Александар Миладиновић. Капитен домаћег тима постигао је 21 поен, 6 скокова и 3 асистенције. Шевић је уз 14 поена имао и 11 скокова и 3 асистенције. Ваља истаћи да су обојица играча на терену провела свих 40 минута. Поменути двојац следио је Миладиновић, који је поред 19 поена, додао 7 скокова и 5 асистенција.

Напредак, након три одиграна кола, бележи учинак од једне победе и два пораза, што га сврстава на шесту позицију групе Б. Следећег викенда је пред алексиначким клубом још један велики изазов и тежак задатак, с обзиром да гостују Пироту. Екипа Пирота једина је са максималним учинком, када је реч о групи Б.