Napredak posustao u drugom poluvremenu

Aleksinački Napredak nije uspeo da ostvari još jednu pobedu u 8. kolu Druge lige Srbije. Nakon 40 minuta borbe, na kraju je slavila ekipa Slodesa 72:78 (22:13, 25:17, 13:21, 12:27). Nakon odličnog prvog poluvremena, usledio je pad u nastavku, što su gosti iz Beograda umeli da iskoriste.

Prvo poluvreme utakmice u Aleksincu, možda je i najbolje koje je Napredak odigrao u dosadašnjem toku sezone. Odličan šut i uspešna zonska odbrana, na koju gosti nisu imali odgovora, doneli su ubedljivo vođstvo na kraju druge četvrtine – 47:30.

Ono čega su se u Napretku pribojavali, ostvarilo se u nastavku. Skroman fond igrača, koji su proveli puno minuta na terenu protiv znatno jačeg protivnika, došao je na naplatu i doneli preokret u korist gostiju. U ključnim momentima meča, prevagu je doneo Nikola Topić, košarkaš Crvene zvezde, koji je za ovu sezonu ustupljen Slodesu. Sin legendarnog Milenka Topića je za 34 minuta na terenu ubacio 28 poena i bio najzaslužniji za pobedu svog tima.

Najbolji u Napretku bio je Andrija Petrović, sa 21 poenom uz 6 skokova. Plejmejker Aleksinčana je, zbog odsustva kapitena Raičevića, na terenu proveo gotovo čitav susret, odnosno nešto manje od 38 minuta.

Bio je ovo šesti ovosezonski poraz Napretka, dok je za to vreme ostvario dve pobede. U narednom kolu, aleksinački klub će ugostiti ekipu Radnika iz Surdulice.