Napredak poražen u produžetku

Aleksinački Napredak Metalka Majur doživeo je poraz na gostovanju u Arilju. Nakon 45 minuta igre slavila je domaća ekipa Klika 96:90 (12:19, 34:25, 22:18, 16:22, 12:6). Najefikasniji u Napretku bio je Martin Matović sa 20 poena i 16 skokova. Domaći tim predvodio je Jovan Marjanović sa 27 ubačenih poena.

Košarkaši Napretka bolje su otvorili susret u Arilju. Solidnom igrom, naročito u fazi odbrane, Aleksinčani su oezbedili lepo vođstvo nakon uvodnih 10 minuta – 12:19.

Sve što je stečeno u prvoj deonici, olako se prosulo u nastavku meča. Domaći košarkaši počinju da pogađaju i postižu u drugom periodu čak 34 poena, naspram gostujućih 25 i prelaze u vođstvo – 46:44.

Drugo poluvreme donelo je puno drame. U momentima kada je delovalo da će domaćin mirno privesti meč u svoju korist. Nakon poena Marjanovića, na nešto više od dva minuta do kraja, Klik je poveo sa 83:76. Usledila je furiozna serija Napretka 8:1 kojom je utakmica otišla u produžetak – 84:84. Najpre je Đokić pogodio za tri uz faul, potom i dodatno bacanje. U poslednjim sekundama regularnog dela, kapiten Raičević je pogodio za dva, gazeći liniju za tri poena.

Dodatnih 5 minuta ipak su pripala domaćinu, koji je mnogo lakše nalazio put do koša – 96:90.

Napredak je imao čak petoricu dvocifrenih igrača u svojim redovima, ali zbog loše odbrane u u drugoj, trećoj i četvrtoj četvrtini, to nije bilo dovoljno za pobedu u Arilju. S druge strane, zanimljivo je da su dvojica najefikasnijih košarkaša u timu pobednika na ovoj utakmici zabeležila mnogo više od svog dosadašnjeg proseka. Marjanović je ubacio 27 (prosek 10 poena po meču), a Arsović 25 (prosek 12 poena).

Aleksinački tim trenutno beleži učinak od jedne pobede i 4 poraza. Pred njima je još jedno teško gostovanje kada će narednog vikenda gostovati Železničaru u Čačku. Čačanski tim je minulog vikenda slavio protiv Konstantina u Nišu – 87:91.