Напредак поражен у продужетку

Алексиначки Напредак Металка Мајур доживео је пораз на гостовању у Ариљу. Након 45 минута игре славила је домаћа екипа Клика 96:90 (12:19, 34:25, 22:18, 16:22, 12:6). Најефикаснији у Напретку био је Мартин Матовић са 20 поена и 16 скокова. Домаћи тим предводио је Јован Марјановић са 27 убачених поена.

Кошаркаши Напретка боље су отворили сусрет у Ариљу. Солидном игром, нарочито у фази одбране, Алексинчани су оезбедили лепо вођство након уводних 10 минута – 12:19.

Све што је стечено у првој деоници, олако се просуло у наставку меча. Домаћи кошаркаши почињу да погађају и постижу у другом периоду чак 34 поена, наспрам гостујућих 25 и прелазе у вођство – 46:44.

Друго полувреме донело је пуно драме. У моментима када је деловало да ће домаћин мирно привести меч у своју корист. Након поена Марјановића, на нешто више од два минута до краја, Клик је повео са 83:76. Уследила је фуриозна серија Напретка 8:1 којом је утакмица отишла у продужетак – 84:84. Најпре је Ђокић погодио за три уз фаул, потом и додатно бацање. У последњим секундама регуларног дела, капитен Раичевић је погодио за два, газећи линију за три поена.

Додатних 5 минута ипак су припала домаћину, који је много лакше налазио пут до коша – 96:90.

Напредак је имао чак петорицу двоцифрених играча у својим редовима, али због лоше одбране у у другој, трећој и четвртој четвртини, то није било довољно за победу у Ариљу. С друге стране, занимљиво је да су двојица најефикаснијих кошаркаша у тиму победника на овој утакмици забележила много више од свог досадашњег просека. Марјановић је убацио 27 (просек 10 поена по мечу), а Арсовић 25 (просек 12 поена).

Алексиначки тим тренутно бележи учинак од једне победе и 4 пораза. Пред њима је још једно тешко гостовање када ће наредног викенда гостовати Железничару у Чачку. Чачански тим је минулог викенда славио против Константина у Нишу – 87:91.