Napredak poražen u Novom Sadu

Košarkaši Napretka Metalka Majur oživeli su poraz na gostovanju u Novom Sadu. Bolji od našeg tima bio je domaći Star 94:67 (24:24, 23:9, 22:13, 25:21). Lazar Nekić bio je najefikasniji u aleksinačkom timu. Za 20 minuta na terenu, centar Napretka ubacio je 17 poena.

Domaći tim predvodio je Marko Savić, koji je postigao 26 poena i ostvario 9 skokova.

Pitanje pobednika rešeno je u drugoj i trećoj deonici. Nakon ujednačene prve četvrtine, usledio je kolaps u igri Napretka, koji je u drugom periodu postigao svega 9 poena. S obzirom da je protivnik sa čak +23 otvorio poslednju četvrtinu, mali su bili izgledi da ća gosti ovaj meč učiniti zanimljivijim.

Jedino dobro u ovom porazu, bila je činjenica da je Napredak uspeo da sačuva bolji međusobni odnos sa Novosađanima, s obzirom da je u prvom susretu u Aleksincu bilo +33 za Napredak (89:56).

Pored Nekića, dvocifreni broj poena u Napretku imali su: Đokić 15 i Šebrek 11.

Bila je ovo poslednja utakmica u okviru grupe A Druge muške lige Srbije. Takmičenje sada prelazi u drugu fazu, odnosno u plejof i plejaut.