Напредак поражен у Новом Саду

Кошаркаши Напретка Металка Мајур оживели су пораз на гостовању у Новом Саду. Бољи од нашег тима био је домаћи Стар 94:67 (24:24, 23:9, 22:13, 25:21). Лазар Некић био је најефикаснији у алексиначком тиму. За 20 минута на терену, центар Напретка убацио је 17 поена.

Домаћи тим предводио је Марко Савић, који је постигао 26 поена и остварио 9 скокова.

Питање победника решено је у другој и трећој деоници. Након уједначене прве четвртине, уследио је колапс у игри Напретка, који је у другом периоду постигао свега 9 поена. С обзиром да је противник са чак +23 отворио последњу четвртину, мали су били изгледи да ћа гости овај меч учинити занимљивијим.

Једино добро у овом поразу, била је чињеница да је Напредак успео да сачува бољи међусобни однос са Новосађанима, с обзиром да је у првом сусрету у Алексинцу било +33 за Напредак (89:56).

Поред Некића, двоцифрени број поена у Напретку имали су: Ђокић 15 и Шебрек 11.

Била је ово последња утакмица у оквиру групе А Друге мушке лиге Србије. Такмичење сада прелази у другу фазу, односно у плејоф и плејаут.