Napredak poražen od „sestrića”, remi Morave uz skandalozno suđenje

Na Gradskom stadionu u Aleksincu, u okviru 24. kola Zone Centar, megdan su podelili stari znanci, OFK Napredak 1929 i Pukovac.

„Sestrići” su pobedili sa 3:5. Po jedan gol za aleksinački tim postigli su Petar Spasić, Uroš Lazić i Ivan Stanković, četvorostruki strelac za goste je nekadašnji igrač žitkovačke Morave, Nemanja Marković Meso, a jedan gol dodao je Stefan Stojanović.

OFK Napredak 1929 Aleksinac

Morava je igrala u Nišu i podelila plen sa Palilulcem. U prvom poluvremenu mreže su mirovale, u nastavku Morava je povela pogotkom Velinova, a onda su na scenu stupile sudije. Delioci pravde nisu imali ujednačen kriterijum, često su donosili diskutabilne odluke, uglavnom na štetu Žitkovčana. Kap je prelila čašuu zaustavnom vremenu kada je na metar ispred šesnaesterca Morave glavni sudija dosudio faul. Međutim, na intervenciju pomoćnog arbitraubrzo je promenio odluku i pokazao na penal. Igrači Morave su protestvovali, ali uzalud. Palilulac je izjednačio na 1:1.

Posle ovakvog suđenja Žitkovčani su najavili pisanje žalbe i obraćanje svim relevantnim fudbalskim forumima.