Напредак победио у Нишу

Кошаркашки клуб Напредак Металка Мајур славио је на гостовању нишком Константину 67:79 (19:24, 21:22, 7:15, 20:18). Алексинчани су били у вођству током највећег дела меча и заслужено однели важну победу.

Победника је предводио Никола Раичевић. Капитен Напретка је за 34 минута на паркету убацио 21 поен, уз 9 скокова и 6 асистенција. Раичевића су пратили: Шебрек 18 (4 ск.), Васић 13 (4 ск.) и Ђокић 10 (7 ск.).

На другој страни, најистакнутији појединац био је Владимир Ђорђевић са 22 поена.

Једно од ретких вођства на утакмици, кошаркаши Константина имали су на самом почетку меча, који су отворили резултатом 5:0. Узвратили су гости серијом 10:0 и веома брзо стекли осетнију предност. Нишлије су само још једном успеле да поведу, тројком Ђорђевића – 17:15.

Офанзивни скок нишког тима задавао је пуно проблема играчима Славише Богавца, али су бољи проценти шута из игре као и боље трчање кошаркаша Напретка однели превагу у овом сусрету.

Преостали минути меча углавном су протекли у знаку алексиначког клуба, који је успешно привео крају овај меч и остварио другу победу над Константином ове сезоне.

Након 9 одиграних утакмица, Напредак сада има учинак од 3 победе и 6 пораза. Наредног викенда, Алексинчани ће поново на свој паркет, када ће дочекати фаворизовану екипу Херцеговца из Гајдобре. Херцеговац заузима прву позицију на табели, са само једним поразом у досадашњем току првенства.