Napredak ostvario četvrtu pobedu u nizu

Košarkaši Napretka Metalka Majur savladali su Beovuk 72 96:85 (22:25, 24:27, 25:23, 26:11). Aleksinčani, koji su bili favoriti na ovom meču, do pobede su došli nešto teže nego što se očekivalo. Gosti su bili u prednosti tokom većeg dela susreta u Aleksincu, a preokret se desio u poslednjim minutima utakmice.

Igračima aleksinakog tima najviše problema zadavao je skok u napadu protivnika, kao i veliki broj bezidejnih napada na drugoj strani. Teret utakmice, pre svih, izneo je mlađi deo Napretkovog sastava. Najefikasniji bio je Vuk Vasić, koji je sa 24 poena i 13 skokova ponovo bio jedan od ključnih igrača svog tima. Sledili su ga: Đorđe Đokić 18 (7 as.) i Luka Šebrek 16 (10 sk.). Zapaženu partiju pružio je i Nikola Raičević. Kapiten domaćeg tima na terenu je proveo 31 minut i za to vreme upisao 16 poena i 9 asistencija.

Napredak je tako došao do četvrte uzastopne pobede u Plejautu Druge muške lige Srbije, koja ga je svrstala na prvu poziciji na tabeli. Ekipa Beovuka je još ranije ostala bez svojih šansi za opstanak u ovom rangu takmičenja.

Naredni meč, poslednji u sezoni, aleksinački košarkaši odigraće protiv Žitko basketa u Beogradu.