Напредак опет разочарао, Моравин бод за горњи дом

У Зони Центар одигране су утакмице 14. кола

Као и и у претходном, и у овом колу ОФК Напредак је доживео праву катастрофу. Од новајлије у друштву зонаша, екипе Радничког 2020 из Кнез Села, Алексинчани су поражени са 8:0! Прича је углавом иста или се можда разликује само у нијансама: Напредак је опет наступио са млађим играчима, овога пута у стартној постави била су петорица кадета, а на клупи још тројица.

Наш други зонаш, Морава из Житковца, играла је у Белотинцу против Наших крила. Иако је домаћа екипа била бољи ривал, после тешке борбе прва до предности дошла је Морава. Лазаревић је у 21. минуту матирао голмана Вељковића и донео предност Житковчанима.

И у другом делу Белотинчани су наставили да атакују на гол Мораве која је покушава да учини нешто више из контранапада. У 67. минуту Наша крила су преко Цветковића поравнала резултат. У 83. минуту судија је досудио пенала за домаћу екипу, фудбалери Мораве су протествовали, а Новковић је зарадио други жути картон, па је морао да напусти игру. Уместо мреже, са 11 метара Белотинчани су погодили стативу. У финишу утакмице, са играчем више, Наша крила су жестоко атаковала на гол Мораве. Међутим, голман Алекса Ристић је још једном показао екстра класу; одбранио је најмање три стотопостотне шансе и понео епитет најбољег актера меча.

Дакле, Наша крила – Морава 1:1, Житковчани су освојили велики бод за о(п)станаку горњем делу табеле.

Ниш: Цар Константин – Земљорадник 5:2,
Брзи Брод: ОФК Брзи Брод – Младост (Б) 4:3,
Г. Матејевац: Јединство – Пуковац 1:1,
Орљане: Орљане – Сврљиг 3:3, и
Ниш: Палилулац – ОФК Ниш 0:2.

Утакмица у Ражњу између Буковика и Младости из Медошевца није одиграна.

Коло пре краја јесењег дела првенства, ОФК Брзи Брод је први на табели са 38 бодова, Морава заузима 8. место са 19 бодова, док је Напредак са самом дну табеле, на 16. месту са три бода, колико има и претпоследњи Буковик.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – РАДНИЧКИ 2020 0:8 (0:4)
Градски стадион, Алексинац. Судија: Добривоје Нешић. Стрелци: 0:1 Мијатовћ у 11, 0:2 Миленковић у 22, 0:3 Јовановић у 27, 0:4 Рашић у 42, 0:5 Миленковић у 58, 0:6 Мијатовић у 61, 0:7 Живадиновић у 80, 0:8 Младеновић у 89. минуту. Жути картони: Стојадиновић (ОФК Напредак), Жикић (Раднички).

ОФК НАПРЕДАК 1929: Стојадиновић, И. Ловренчић (од 57. Гогић), Видановић, М. Цандер, Стојановић (од 46. Ђокић), Андрејевић, Смиљковић, Вељковић, Арсић, А. Јованвић, Д. Јовановић (од 65. Петровић).

РАДНИЧКИ 2020: Антонијевић, Миловановић, Јовановић, Жикић, Рашић (од 46. Симоновић), Милојевић, Саџак, Стојиљковић (од 46. Живадиновић), Мијатовић, Миленковић (од 60. Младеновић), Стојановић.

НАША КРИЛА 1936 – МОРАВА 1:1 (0:1)
Игралиште у Белотинцу. Судија: Владица Милосављевић (Сврљиг). Стрелци: 0:1 Лазаревић у 21, 1:1 Цветковић у 67. минуту. Жути картони: Манојловић (Наша крила), Симић (Морава) у 90. минуту. Црвени картон: Новковић (Морава) у 83. минуту.

НАША КРИЛА: Вељковић, Петковић, Игњатовић, Перовић, Стојковић, Марковић, Петровић (од 46. Тасић), Миљковић, Стојичић, Манојловић (од 65. Адамовић), Ранђеловић (од 46. Цветковић).

МОРАВА: А. Ристић, Ђ. Јанковић, Коцић, Поповић, Лазаревић, Спасић, С. Јанковић (од 60. Ђорђевић), Петровић, Симић, Николић, Новковић.

Фотографије: Михајло Илић, Милан Јовановић