Напредак изненадио лидера, пораз Мораве од „сестрића”

На Градском стадиону у Алексинцу, у 28. колу Зоне Центар, ОФК Напредак 1929 изненадио је лидера првенства и будућег српсколигаша, екипу ОФК Брзог Брода.

Изабраници тренера Далибора Петровића са убедљивих 4:0 савладали су Брзоброђане. У 35. минуту Стоиљковић је извео слободан ударац и погодио пречку, одбијену лопту прихватио је Ђокић и матирао голмана Митића.

Почетком другог полувремена, у 52. минуту, Милуновић је лобовао голмана и повисио на 2:0. У 69. минути Стоиљковић је из петерца погодио мрежу, а десет минута касније исти играч поставио је коначан резултат.

У Житковцу нови пораз Мораве – Пуковац је славио са 1:3.

На овој утакмици судија Братислав Јовић је два пута показао на белу тачку. Први пут у 7. минуту када је Мишић са 11 метара савладао Младеновића и довео „сестриће” до предности, а други пут у 63. минуту – тада је Ђорђе Јанковић поравнао резултат. Гости су у наставку заиграли офанзивније и постигли два гола – најпре Грујић у 67, а пет минута касније мрежу је погодио Нешић.

Белотинац: Наша крила – Младост (Б) 1:1,
Ниш: Цар Константин – Раднички 2020 4:2,
Ражањ: Буковик – Земљорадник 1:4,
Ниш: Палилулац – Младост (М) 2:0,
Орљане: Орљане – ОФК Ниш 3:10, и
Горњи Матејевац: Јединство – Сврљиг 3:2.

Први на табели је ОФК Брзи Брод са 70 бодова, док су Наша крила на другој позицији са 59 бодова. Што се Напретка и Мораве тиче, Алексинчани су на 12. месту са 34 бода, док Житковчани 14. са 25 бодова.

ОФК НАПРЕДАК 1929 – ОФК БРЗИ БРОД 4:0 (1:0)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: око 100. Судија: Душан Митровић (Ниш). Стрелци: 1:0 Ђокић у 35, 2:0 Милуновић у 52, 3:0 Стоиљковић у 69, 4:0 Стоиљковић у 89. минуту. Жути картони: Милуновић, Душанић (ОФК Напредак), Јовић, Стојановић (ОФК Брзи Брод).

ОФК НАПРЕДАК 1929: Пејчиновић, Ђокић, Стојановић, Душанић, Тасић, Милуновић, Стоиљковић, Гогић, Н. Цандер, Смиљковић, М. Цандер.

ОФК БРЗИ БРОД: Митић, Величковић, Динић, Филиповић, Стошић, Петровић, Стојановић (од 77. Ибрић), Митић (од 54. Цветановић), Жикић, Смиљковић, Јовић.

МОРАВА – ПУКОВАЦ 1:3(0:1)

Стадион Мораве, Житковац. Судија: Братислав Јовић. Стрелци: 0:1 Мишић (из пенала) у 7, 1:1 Ђ. Јанковић (из пенала) у 63, 1:2 Грујић у 67, 1:3 Нешић у 72. минуту. Жути картон: Ј. Стевановић (Пуковац).

МОРАВА: Младеновић, Д. Петровић, Стевић, Милошевић, С. Петровић, Лазаревић, Илић, М. Петровић, Ђ. Јанковић, Милосављевић, Коцић.

ПУКОВАЦ: Петковић, Вељковић, Смиљковић, Тошић, Грујић, Нешић (од 73. Ј. Стевановић), Мишић (од 81. Стојковић), Ђорђевић, Златановић (од 81. Ибишевић), Момировић (од 67. И. Стевановић), Трајковић (од 46. Коцић).

Насловна фотографија – илустрација, фото: Михајло Илић