Napredak i Morava protiv opštinskih ligaša

Iako su u minulom, 17. kolu Zone Centar oba naša predstavnika, OFK Napredak i Morava, bili su slobodni, oni iskoristili priliku za odigravanje utakmica protiv opštinskih ligaša.

Tako je Napredak igrao kup utakmicu protiv Jedinstva iz Bobovišta i golom Tasića u 40. minutu pobedio sa 1:0. Pre početka utakmice minutom ćutanja odata je pošta bivšem fudbaleru Napretka Draganu Radovanoviću Radovani.

A Morava je odigrala prijateljsku utakmicu protiv Škriljca iz Bradarca i slavila sa 5:1.

Evo ostalih rezultata.

Lider prvenstva, OFK Brzi Brod, sa 3:1 pobedio je Malošište. Istim rezultatom slavilo je Jedinstvo iz Gornjeg Matejevca protiv Rudara. Ceo plen osvojio je i Pukovac koji je u Balajincu sa 3:5 pobedio Zemljoradnika. Bukovik jeu Ražnju opet prepustio bodove gostima; ovoga puta Naša krila su slavila sa 0:2. Na gostovanju u Orljanu Delijski vis je pobedio sa 0:1. OFK Niš je do vrha napunio mrežu Naisusa, pobedivši sa 6:0.

Na čelu tabele su OFK Brzi Brod i Jedinstvo iz Gornjeg Matejevca sa po 34 boda. A kada je reč o plasmanu klubova sa teritorije aleksinačke opštine, situacija je sledeća: Morava je na šestom mestu sa 24 boda, a OFK Napredak zauzima deveto mesto sa 16 bodova.

Fotografije: Milan Jovanović, Oliver Stefanović