NAPREDAK I DUNAV: BESPLATAN ULAZ NA VAŽAN DUEL (Arena sport 3)

Košarkaški klub Napredak JKP ugostiće ekipu Dunava iz Starih Banovaca, u jednoj od utakmica 9. kola Košarkaške lige Srbije. Predstojeći meč od velikog je značaja za oba tima. Aleksinčani žele da prekinu niz od tri poraza i zadrže dobru poziciju na tabeli, dok gosti žele da se sklone iz ”opasne zone”.

Napredak je, nakon fenomenalnog starta i tri uzastopne pobede, zabeležio toliko poraza zaredom. Malo je nedostajalo da se ostvari pobeda u Užicu. Nakon dodatnih 5 minuta, Sloboda je slavila 103:101. Usledilo je bledo izdanje aleksinačkog tima protiv Mladosti, a onda i susret sa neporaženim Borcem. Izabranici Nebojše Raičevića 35 minuta imali su rezultatski priključak, što do sada nije pošlo za rukom ni jednoj gostujućoj ekipi u Čačku. Čačni su na kraju ipak uspeli da slome jak otpor gostiju i ostanu neporaženi.

Ekipa iz Starih Banovaca zauzima 11. poziciju na tabeli, a u poslednja 3 meča ostvarila je jednu pobedu (Tamiš) i dva poraza (Zlatibor, Borac).

Utakmica u subotu od velike je važnosti za Napredak, koji nakon tri vezana poraza želi nova dva boda, kojim bi zadržao svoje mesto u sredini tabele. Aleksinački košarkaški klub odlučio je da nagradi svoju vernu publiku besplatnim ulazom na ovu utakmicu.

Susret između Napretka i Dunava igra se u subotu, u Sportskoj hali u Aleksincu, sa početkom u 16 časova. Utakmicu iz Aleksinca uživo će prenositi televizija Arena sport.