Napredak bolji od Naših krila, slavlje Morave u derbiju

OFK Napredak 1929 zabeležio je i drugu pobedu na Gradskom stadionu u Aleksincu. Bolju igru protiv Naših krila iz Belotinca Aleksinčani su krunisali pobedom od 2:1.

Aleksinčani su do prednosti stigli na početku utakmice pogotkom Arsića iz penala. Drugi gol za Napredak  postigao je mladi i talentovani Nikola Stojanović u prvoj polovini drugog dela meča, ali su gosti relatino brzo uspeli da smanje na 2:1. Do kraja meča bilo je nekoliko prilika na obe strane, ali su mreže ipak ostale mirne. Petnaestak minuta pre kraja utakmice, jedan od igrača Naših krila dobio je crveni karton.

OFK Napredak 1929

U derbiju kola u Žitkovcu, Morava je posle preokreta zabeležila pobedu; sa 3:1 pobedila je ekipu Svrljiga koja je u prethodna tri kola nanizala tri pobede. Prvi do prednosti stigli su Svrljižani i to pogotkom Petra Dragićevića u 17. minutu. Nakon toga igrač Morave Dušan Velinov je dva puta pogodio prečku. U 34. minutu, posle jednog duela, strelac vodećeg gola za goste Dragićević ostao je da leži van terena. Međutim, posle ukazane pomoći, dobio je crveni karton jer je vređao pomoćnog sudiju.

FK Morava Žitkovac

U drugom delu utakmice Žitkovčani su zaigrali ofanzivno i maksimalno iskoristili brojčanu prednost. Kapiten Slobodan Janković u 54. minutu  izjednačio je na 1:1. U 76. minutu usledila je najlepša akcija na utakmici  koju je započeo i efektnim golom završio Mihajlo Cvetković. Konačan rezultat, tri minuta pre kraja, postigao je Dušan Lazarević posle sjajne asistencije Bogdanovića.