Напредак бољи од Наших крила, славље Мораве у дербију

ОФК Напредак 1929 забележио је и другу победу на Градском стадиону у Алексинцу. Бољу игру против Наших крила из Белотинца Алексинчани су крунисали победом од 2:1.

Алексинчани су до предности стигли на почетку утакмице поготком Арсића из пенала. Други гол за Напредак  постигао је млади и талентовани Никола Стојановић у првој половини другог дела меча, али су гости релатино брзо успели да смање на 2:1. До краја меча било је неколико прилика на обе стране, али су мреже ипак остале мирне. Петнаестак минута пре краја утакмице, један од играча Наших крила добио је црвени картон.

ОФК Напредак 1929

У дербију кола у Житковцу, Морава је после преокрета забележила победу; са 3:1 победила је екипу Сврљига која је у претходна три кола нанизала три победе. Први до предности стигли су Сврљижани и то поготком Петра Драгићевића у 17. минуту. Нaкон тога играч Мораве Душан Велинов је два пута погодио пречку. У 34. минуту, после једног дуела, стрелац водећег гола за госте Драгићевић остао је да лежи ван терена. Међутим, после указане помоћи, добио је црвени картон јер је вређао помоћног судију.

ФК Морава Житковац

У другом делу утакмице Житковчани су заиграли офанзивно и максимално искористили бројчану предност. Капитен Слободан Јанковић у 54. минуту  изједначио је на 1:1. У 76. минуту уследила је најлепша акција на утакмици  коју је започео и ефектним голом завршио Михајло Цветковић. Коначан резултат, три минута пре краја, постигао је Душан Лазаревић после сјајне асистенције Богдановића.

Ражањ: Буковик – Орљане 2:0.

После четири одиграна кола, ОФК Синђелић је на водећој позицији са 12 бодова, Морава је заузела друго место са да бода мање, док је ОФК Напредак на седмој позицији са седам бодова.

Фотографије: Михајло Илић (Морава – Сврљиг) и званични Истаграм профил ОФК Напредак.