Напредак бољи од Мораве у надокнади времена (ФОТО+ВИДЕО)

Комшијски дерби сусрет седмог кола Зоне Центар између фудбалера ОФК Напретка 1929и житковачке Мораве протекао је у знаку чврсте и борбене игре. Одлука о победнику пала је тек у надокнади времена. СудијаАлександар Јовановић био је често у прилици да се маши за џеп: показао је 14 жутих и три црвена картона!

Напредак је стигао до предности у 41. минуту. Наиме, после асистенције Ненада Милуновића, један од најбољих актера дербија Амир Зека искористио је неспоразум међу одбрамбеним играчима гостију и затресао мрежу голмана Милоша Пејчиновића.

Резултат је поравнао Немања Марковић из пенала у 86. минуту. У 90. минуту дошло је до општег кошкања играча, када је Амир Зека добио црвени картон, а у самом финишу утакмице „поцрвенели” су и Лазић (Напредак) и Новковић (Морава).

У последњем нападу Напретка, „резервиста” Немања Чабрић постигао је гол за три бода; са преко 25 метара упутио праву бомбу и погодио циљ.

Може се рећи да је више од 500 гледалаца уживало у солидној фудбалској представи која је обиловала шансама на обе стране.

Ражањ: Буковик – Орљане 3:1.

После седам одиграних кола, на челу табеле је ОФК Синђелић са максималним учинком, ОФК Напредак је сада на трећем месту са 15 бодова, а Морава 12. са пет бодова.

Ванредно у среду

У среду од 15 сати се игра ванредно коло. На свом стадиону у Житковцу Морава дочекује лидера првенства ОФК Синђелића, а ОФК Напредак гостује Пуковцу.

ОФК НАПРЕДАК – МОРАВА 2:1 (1:0)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: 500. Судија: Александар Јовановић (Прокупље). Стрелци: Зека у 41, 1:1 Н. Марковић (из пенала) у 86, 2:1 Чабрић у 90+8. минуту. Жути картони: Чудић, Нешић, Н. Цандер, Зека, Лазић, Поповић, Р. Стојановић, Арсић, М. Земљак, Чабрић (Напредак), Пејчиновић, Н. Марјановић, Новковић, У. Велинов (Морава). Црвени картони: Зека у 90, Лазић (Напредак) у 90+9. мин, Новковић (Морава) у 90+9. минуту.

ОФК НАПРЕДАК: Чудић, Станковић (од 46. М. Земљак), Нешић, Н. Цандер, Поповић (од 78. Чабрић), Зека, С. Лазић, Р. Стојановић, Гојковић (од 46. Марковић, од 90+11. Н. Стојановић), Милуновић, Арсић.

– фотографије из архиве –

МОРАВА: Пејчиновић, Марјановић, Тасић (од 90+2. Смиљковић), Раденковић (од 65. У. Велинов), Ристић, Ахмети, Петровић, Т.Стојановић (од 61. Н. Марковић), Симић, Новковић, Јанковић (од 65. Станишић).

Фотографије/видео: Михајло Илић, Милан Јовановић.