Napad dobar, u odbrani škripalo

U drugom kolu Prve lige – Istok, rukometašice Ženskog rukometnog kluba Aleksinac igrale su u Kostolcu protiv Rudara i pretrpele poraz; na poluvremenu je bilo 16:13, na kraju rezultat je glasio 37:29.

U domaćoj ekipi najefikasnija je bila Anđelija Dimitrijeić sa 12 golova, a u ekipi Aleksinca Teodora Milojković sa osam pogodaka i kapiten Natalija Pavlović sa golom manje.

Interesantan je podatak da je mladi sudijski par Đoković – Popović iz Požarevca dosudio 11 sedmeraca za Rudar i dva sedmerca za ekipu Aleksinca.

− Izgubili jesmo, ali rezultat ne odslikava realan odnos snaga na terenu, kaže za naš portal predsednik ŽRK Aleksinac, Dejan Pavlović. – U 32. minutu prišli smo na gol razlike (16:15) i umesto da tada poravnamo rezultat i prelomimo utakmicu, došlo je do  pada u igri i poraza. Uprkos svemu, mislim da smo dobro odigrali; napad je bio dobar, ali je u odbrani škripalo. Pri kraju utakmice šansu da igraju dobile su mlađe rukometašice − dodaje Pavlović.

U narednom kolu Aleksinčanke će debitoati na svom parketu; u goste im dolazi Đerdap iz Kladova.

RUDAR – ALEKSINAC 37:29 (16:13)

Hala sporova, Kostolac. Gledalaca: 50. Sudije: Ivan Đoković, Duško Popović (Požarevac). Sedmerci: Rudar 11 (10), Aleksinac 2 (1). Isključenja: Rudar 4, Aleksinac 4 minuta.

RUDAR: Vujčić 9, Stojanović , Stojšić, Slavković, Jovanov 2, Stanković 4, Dimitrijević 12, Maksimović 2, Živadinović, Mihajlović-Veljković  4, Asanović, Jevtić, Marković, Đurović 4, Dinić, Rajković.

ALEKSINAC: Bogdanović, Timotijević 5, Pavlović 7, Trojanović 1, Pešić-Đokić 1, Trajković, D. Đorđević 3, Stevanović 3, N. Đorđević, Milojković 8, Petrović 1, Nikolić, Mihajlović, Trajković.

Fotografije: ŽRK Aleksinac