Напад добар, у одбрани шкрипало

У другом колу Прве лиге – Исток, рукометашице Женског рукометног клуба Алексинац играле су у Костолцу против Рудара и претрпеле пораз; на полувремену је било 16:13, на крају резултат је гласио 37:29.

У домаћој екипи најефикаснија је била Анђелија Димитријеић са 12 голова, а у екипи Алексинца Теодора Милојковић са осам погодака и капитен Наталија Павловић са голом мање.

Интересантан је податак да је млади судијски пар Ђоковић – Поповић из Пожаревца досудио 11 седмераца за Рудар и два седмерца за екипу Алексинца.

− Изгубили јесмо, али резултат не одсликава реалан однос снага на терену, каже за наш портал председник ЖРК Алексинац, Дејан Павловић. – У 32. минуту пришли смо на гол разлике (16:15) и уместо да тада поравнамо резултат и преломимо утакмицу, дошло је до  пада у игри и пораза. Упркос свему, мислим да смо добро одиграли; напад је био добар, али је у одбрани шкрипало. При крају утакмице шансу да играју добиле су млађе рукометашице − додаје Павловић.

У наредном колу Алексинчанке ће дебитоати на свом паркету; у госте им долази Ђердап из Кладова.

РУДАР – АЛЕКСИНАЦ 37:29 (16:13)

Хала спорова, Костолац. Гледалаца: 50. Судије: Иван Ђоковић, Душко Поповић (Пожаревац). Седмерци: Рудар 11 (10), Алексинац 2 (1). Искључења: Рудар 4, Алексинац 4 минута.

РУДАР: Вујчић 9, Стојановић , Стојшић, Славковић, Јованов 2, Станковић 4, Димитријевић 12, Максимовић 2, Живадиновић, Михајловић-Вељковић  4, Асановић, Јевтић, Марковић, Ђуровић 4, Динић, Рајковић.

АЛЕКСИНАЦ: Богдановић, Тимотијевић 5, Павловић 7, Тројановић 1, Пешић-Ђокић 1, Трајковић, Д. Ђорђевић 3, Стевановић 3, Н. Ђорђевић, Милојковић 8, Петровић 1, Николић, Михајловић, Трајковић.

Фотографије: ЖРК Алексинац