На полувремену егал, на крају пораз

Рукометашице Женског рукометног клуба Алексинац јуче су, у оквиру 11. кола Супер Б лиге, гостовале Кикинди.

Иако је на полувремену било нерешено, Кикинда је на крају славила са 22:19 и тако уписала прву победу у јесењем делу првенства.

− Било то једно наше веома лоше издање. Прибојавао сам се да може доћи до овога − каже тренер ЖРК Алексинац, Марко Марковић. − Двадесетак дана је била пауза од последњег кола, наравно екипа се мало и опустила, играли смо против последњег на табели који до сада није имао ниједну победу и некако смо сви већ уписали та два бода… Међутим, није се тако десило, лоше смо деловали на терену, нисмо спроводили неке ствари за ову утакмицу које смо увежбавали протекле две недеље … Приватам кривицу, ја сносим  највећи део одговорности за све што се догађало у овој полусезони којом нисам задовољан. Да смо у овој утакмици победили, да смо на некој граници за опстанак и да имамо прикључак, био бих задовољан − наводи, између осталог, Марковић.

Први део првенства у Супер Б лиги ЖРК Алексинац је завршио на 10. месту са шест бодова.

КИКИНДА – АЛЕКСИНАЦ 22:19 (11:11)

СЦ Језеро, Кикинда. Гледалаца: 118. Судије: Јелена Колоски, Весна Жилевски (Јабука). Седмерци: Кикинда 7 (5), Алексинац 4 (2). Искључења: Кикинда 4, Алексинац 4 минута.

КИКИНДА: Жак, Дрљача, Дејановић, Пантовић 3, Бјелић, Вукобрат, Матић, Стевановић, Степановић, Попадић 1, Ковачић 5, Чубрило, Стојановић 4, Кнежев 2, Берта 7, Нунић.

АЛЕКСИНАЦ: Игњатовић – Стојановић, Марковић, Митић, Јовановић 3, Петровић 3, Живковић 5, Савић, Трајковић, Ракић 2, Богосављевић 2, Денић, Радосављевић, Павловић, Момчиловић 4.

Играчица утакмице: Јована Пантовић (Кикинда).

Сутра финале Купа

Сутра од 18 сати у Бору наше рукометашице играће финале Купа Источне Србије против екипе Бора.

Извор фотографија: Супер Б – Рукометна лига Србије.