Na korak do titule

Posle velike i teške borbe, prvu finalnu utakmica za prvaka Prve rukometne lige – Istok i plasman u Super B ligu rukometaši Rukometnog kluba Aleksinac rešili su u svoju korist – sa dva gola razlike pobedili su Mladog radnika iz Požarevca – 32:30 (11:12). Odluka o pobedniku pala je u poslednjih osam minuta, kada je mlada aleksinačka ekipa, predvođena iskusnim Bojanom Stefanovićem Kuzeom, uspela da nadmaši uporne i čvrste goste.

‒ Ekipa Mladog radnika je daleko iskusnija od nas ‒ kaže na početku razgovora za naš portal trener RK Aleksinac, Vladan Stošić. ‒ Kako danas reče jedan Nišlija koji je dugo u rukometu, mi imamo jednog Kuzeta (to je naš najstariji igrač!), oni petoricu. Ta petorica starijih i iskusnih igrača napravili su takvu situaciju da u prvih 12 minuta nismo mogli da postignemo gol. Stegla se ruka, stegao se šut, ne može da se odradi oni što je dogovoreno, a onda kada su se momci opustili za 48 minuta su dali 32 gola. Dakle, može se ali treba ući u igru od prvog sekunda, maksimalno. U suštini, možemo biti zadovoljni. Rekao sam igračima da iako pobedimo i sa pet ili sa sedam golova razlike, biće teško u Požarevcu. Do revanša imamo tri treninga i ja se nadam da ćemo se dobro pripremiti i napraviti dobar rezultat ‒ zaključuje naš sagovornik.

Junak utakmice je Bojan Stefanović Kuze koji je dao devet golova, šest pogodaka postigao je Ristić, a po četiri puta u listu strelaca upisali su se Milanović, Stanojević i Veljović. U ekipi gostiju najefikasnija su bila trojica igrača, Bojković, Đurković i Uroš Pavlović, koji su postili po sedam golova.

Druga finalna utakmica igraće se u nedelju u Požarevcu sa početkom u 18 sati.

ALEKSINAC – MLADI RADNIK 32:30 (11:12)

Hala sportova, Aleksinac. Gledalaca: 350. Sudije: Marjan Stefanović, Miloš Radojičić (Leskovac). Sedmerci: Aleksinac 5 (4), Mladi radnik 3 (3).  Isključenja: Aleksinac 8, Mladi radnik 16 minuta.

ALEKSINAC: Nisić 2, Ristić 6, Miljković, Bojković, Savić, Stefanović 9, Trivunac 2, Pejić 1, Mitrović, Milanović 4, Nedeljković, Stepanović, Ivanović, Pekas, Stanojević 4, Veljović 4.

MLADI RADNIK: Belić, Jovanović, Stojanović, Trailović, Jeremić, Veljković 2, Bojković 7, Đurković 7, U. Pavlović 7, Živković, Dendić, L. Pavlović 2, Cvetković, Ivanović 5, Đorđević, Sabelnik.

ANTRFILE: Autobus za navijače

Putem društenih mreža, golman FK Palilula iz Aleksinca Dimitrije Stojadinović pokrenuo je interesantnu inicijativu.

‒ Na utakmici je bilo dvadesetak gostujućih navijača koji su u nekim momentima bili i glasniji od nas. Pokrenimo inicijativu da se obezbedi jedan autobus za navijače i simpatizere kluba i da im u Požarevcu damo vetar u leđa, jer su to i zaslužili ‒ ističe, pored ostalog, Stojadinović.

Fotografije: Alpres i RK Aleksinac