На корак до титуле

После велике и тешке борбе, прву финалну утакмица за првака Прве рукометне лиге – Исток и пласман у Супер Б лигу рукометаши Рукометног клуба Алексинац решили су у своју корист – са два гола разлике победили су Младог радника из Пожаревца – 32:30 (11:12). Одлука о победнику пала је у последњих осам минута, када је млада алексиначка екипа, предвођена искусним Бојаном Стефановићем Кузеом, успела да надмаши упорне и чврсте госте.

‒ Екипа Младог радника је далеко искуснија од нас ‒ каже на почетку разговора за наш портал тренер РК Алексинац, Владан Стошић. ‒ Како данас рече један Нишлија који је дуго у рукомету, ми имамо једног Кузета (то је наш најстарији играч!), они петорицу. Та петорица старијих и искусних играча направили су такву ситуацију да у првих 12 минута нисмо могли да постигнемо гол. Стегла се рука, стегао се шут, не може да се одради они што је договорено, а онда када су се момци опустили за 48 минута су дали 32 гола. Дакле, може се али треба ући у игру од првог секунда, максимално. У суштини, можемо бити задовољни. Рекао сам играчима да иако победимо и са пет или са седам голова разлике, биће тешко у Пожаревцу. До реванша имамо три тренинга и ја се надам да ћемо се добро припремити и направити добар резултат ‒ закључује наш саговорник.

Јунак утакмице је Бојан Стефановић Кузе који је дао девет голова, шест погодака постигао је Ристић, а по четири пута у листу стрелаца уписали су се Милановић, Станојевић и Вељовић. У екипи гостију најефикаснија су била тројица играча, Бојковић, Ђурковић и Урош Павловић, који су постили по седам голова.

Друга финална утакмица играће се у недељу у Пожаревцу са почетком у 18 сати.

АЛЕКСИНАЦ – МЛАДИ РАДНИК 32:30 (11:12)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 350. Судије: Марјан Стефановић, Милош Радојичић (Лесковац). Седмерци: Алексинац 5 (4), Млади радник 3 (3).  Искључења: Алексинац 8, Млади радник 16 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Нисић 2, Ристић 6, Миљковић, Бојковић, Савић, Стефановић 9, Тривунац 2, Пејић 1, Митровић, Милановић 4, Недељковић, Степановић, Ивановић, Пекас, Станојевић 4, Вељовић 4.

МЛАДИ РАДНИК: Белић, Јовановић, Стојановић, Траиловић, Јеремић, Вељковић 2, Бојковић 7, Ђурковић 7, У. Павловић 7, Живковић, Дендић, Л. Павловић 2, Цветковић, Ивановић 5, Ђорђевић, Сабелник.

АНТРФИЛЕ: Аутобус за навијаче

Путем друштених мрежа, голман ФК Палилула из Алексинца Димитрије Стојадиновић покренуо је интересантну иницијативу.

‒ На утакмици је било двадесетак гостујућих навијача који су у неким моментима били и гласнији од нас. Покренимо иницијативу да се обезбеди један аутобус за навијаче и симпатизере клуба и да им у Пожаревцу дамо ветар у леђа, јер су то и заслужили ‒ истиче, поред осталог, Стојадиновић.

Фотографије: Алпрес и РК Алексинац