Moravu obasjalo sunce, novo slavlje Napretka

U šestom kolu Zone Centar oba naša predstavnika su upisali nove bodove na svoj konto.

Igrajući protiv odlične ekipe Delijskog visa iz Niša, Morava je juče na svom stadionu u Žitkovcu najzad obradovala navijače i posle petonedeljnog posta zabeležila prvu pobedu u jesenjem šampionatu.

Žitkovčani su poveli golom Nemanje Markovića u devetom minutu, ali je radost kratko trajala, pošto je četiri minuta kasnije Milan Andrejić poravnao rezultat. Do kraja poluvremena bilo je nekoliko prilika na obe strane, međutim mreže su mirovale. Uz burno i bučno navijanje sa tribina, u drugom delu meča Morava je dodala gas i stvorila više šansi. I gosti su imali svoje prilike, ali ih nisu iskoristili. U nekoliko navrata obojica golmana su pokazali svoj kvalitet. Golman gostiju Nenad Gojković u 70. minutu odbranio je penal koji je izveo Nenad Marjanović. I njegov kolega na drugoj strani, Miloš Pejčinović, istakao se više puta. Posle asistencije Milana Tasića u 86. minutu, debitant Uroš Velinov je savladao golmana gostiju i tako doneo ogromnu radost navijačima i, naravno, svojim saigračima – 2:1.

Na vrućem terenu u Belotincu, u utakmici punoj tenzija, u fudbaleri OFK Napretka juče su pobedili Naša krila sa 1:2. Aleksinčani su prvi stigli do prednosti, ubrzo se povredio jedan od najboljih igrača u timu Amir Zeka, da bi u finišu prvog poluvremena domaći tim izjednačio rezultat. U 68. minutu Napredak je povisio na 1:2 i stvorio još nekoliko izglednih šansi, ali je rezultat do kraja utakmice ostao isti.