Мораву обасјало сунце, ново славље Напретка

У шестом колу Зоне Центар оба наша представника су уписали нове бодове на свој конто.

Играјући против одличне екипе Делијског виса из Ниша, Морава је јуче на свом стадиону у Житковцу најзад обрадовала навијаче и после петонедељног поста забележила прву победу у јесењем шампионату.

Житковчани су повели голом Немање Марковића у деветом минуту, али је радост кратко трајала, пошто је четири минута касније Милан Андрејић поравнао резултат. До краја полувремена било је неколико прилика на обе стране, међутим мреже су мировале. Уз бурно и бучно навијање са трибина, у другом делу меча Морава је додала гас и створила више шанси. И гости су имали своје прилике, али их нису искористили. У неколико наврата обојица голмана су показали свој квалитет. Голман гостију Ненад Гојковић у 70. минуту одбранио је пенал који је извео Ненад Марјановић. И његов колега на другој страни, Милош Пејчиновић, истакао се више пута. После асистенције Милана Тасића у 86. минуту, дебитант Урош Велинов је савладао голмана гостију и тако донео огромну радост навијачима и, наравно, својим саиграчима – 2:1.

На врућем терену у Белотинцу, у утакмици пуној тензија, у фудбалери ОФК Напретка јуче су победили Наша крила са 1:2. Алексинчани су први стигли до предности, убрзо се повредио један од најбољих играча у тиму Амир Зека, да би у финишу првог полувремена домаћи тим изједначио резултат. У 68. минуту Напредак је повисио на 1:2 и створио још неколико изгледних шанси, али је резултат до краја утакмице остао исти.