Морави и Напретку по бод

У деветом колу Зоне Центар, фудбалери Мораве играли су на свом стадиону у Житковцу против новајлије, Палилулца из Ниша, који се показао као тврд орах.

У првом полувремену велика борба, али без голова. Морава је имала неколико прилика; Велинов је шутирао поред гола, а Цветковић је погодио стативу. Сјајном одбраном истакао се и голман Ивановић. Удругом делу, после маестралне акције у шеснаестерцу гостију, Велинов је погодио циљ. Шансу да повиси на 2:0 имао је Михајло Цветковић; изашао је сам испред голмана, али је лопта завршила поред стативе.

ФК Морава Житковац

Пет минута пре краја, Палилулац је изједначио резултат, Морава је потом кренула на све или ништа, међутим гости су одолели нападима и успели да сачувају своју мрежу. Дакле, Морава – Палилулац 1:1.

Наш други зонаш, ОФК Напредак 1929, гостовао је Пуковцу и такође изборио реми – 1:1.У 28. минуту Алексинчани су дошли у вођство поготком Николе Костића из једанаестерца. У 40. минуту, Пуковчани су могли да изједначе, али је Мишић из слободоног ударца са ивице шеснаестерца уместо мреже погодио стативу. Минут пре краја утакмице, Славко Ђорђевић је био испред голмана, међутим изгубио је лопту. Коначан резултат поставио је Мишић у 90. минуту из слободног ударца са 30 метара.

Младост (Б) – Јединство (ГМ) 0:2.

На табели води ОФК Синђелић са 25 бодова. Следе: Делијски вис и ОФК Напредак са по 18 бодова, четврти је Буковик са 17 бодова, Морава заузима пето место са два бода мање, итд.

Фотографије: Михајло Илић (Морава – Палилулац).