Морави цео плен, Напретку бод

У првом пролећном колу Зоне Центар, Морава је на свом стадиону освојила цео плен.

Погодак за три бода постигао је Душан Лазаревић у 33. минуту, када је из слободног ударца мајсторски савладао голмана гостију Јовановића.

Почетак другог дела меча обележила је жестока борба ривала; гости су свим силама покушавали да дођу до егала, а Морава да повећа предност. Кључни моменат догодио се у 69. минуту. После грубог старта играча гостију Вељковића, судија је свирао прекршај. Међутим, поменути играч је протествовао, унео се судији у лице и зарадио црвени картон.

Иако са играчем мање, гости су наставили да атакују на гол Мораве која је пак своје прилике вребала из контранапада. Да је Александар Димитријевић био мало присебнији, Житковчани су пролећну премијеру могли да зачине већим бројем голова.

Било како било, у целој причи, ипак су најважнија три бода.

Фудбалери ОФК Напретка 1929, предвођени новим тренером, Далибором Петровићем, играли су у Медошевцу против Младости.

Након првих 45 минута мреже су мировале, мада су Алексинчани имали две стопостотне шансе.

И на почетку другог полувремена скоро иста слика; Напредак је играо готово беспрекорно у одбрани и маштовито у нападу. Таква игра је крунисана сјајним поготком Амира Зеке у 75. минуту.Међутим, након вођства Алексинчана,судија јепочео да исказује поприличну наклоност домаћој екипи, што је кулминирало пеналом у 93. минуту и резултатом 1:1 којим је меч завршен.

Земљорадник – Младост (БТ) 3:2.

После  16. кола, први на табели је и даље ОФК Брзи Брод са 46 бодова, Морава заузима 9. место са 22 бода, док је ОФК Напредак 1929 на претпоследњем, 15. месту са четири бода.

МОРАВА – ОРЉАНЕ 1:0 (1:0)

Стадион Мораве, Житковац. Гледалаца: 150. Судија: Никола Јовановић (Бор).

Жути картони: М. Петровић, Димитријевић (Морава), Станковић, Кастратовић (Орљане). Црвени картон: Вељковић(Орљане) у 69. минуту.

МОРАВА: Антонијевић, Ђ. Јанковић (од 71. Димитријевић, од 89. Милошевић), Милосављевић, Коцић, С. Петровић, Лазаревић, Ђ. Ристић, М. Петровић, Симић, Новковић, Д. Петровић.

ОРЉАНЕ: Јовановић, Симоновић (од 58. М. Станковић), Цветковић, Здравковић, Слађан Станковић (од 46. Стефан Станковић), Ј. Станковић (од 46. Декић), Стаменковић, Ранђеловић, Николић, Кастратовић, Вељковић.

МЛАДОСТ (М) – ОФК НАПРЕДАК 1929 1:1 (0:0)

Игралиште ФК Младост, Медошевац. Судија: Петар Станковић (Ниш). Стрелци: 0:1 Зека у 75, 1:1 Радовановић (из пенала) у 90+3 минуту. Жути картони: Митић, Младеновић, Маринковић, Радовановић (представник клуба), Николић (Младост), Видановић, Зека, Тасић, Пејчиновић, М. Цандер, Вељковић, Стојановић (ОФК Напредак).

МЛАДОСТ: Николић, Јовановић (од 89. Живковић), Маринковић (од 77. Марковић), Миленковић, Спасић (од 77. Лазаревић), Радовановић, Ранчић (од 46. Мирковић), Митић, Анђелковић, Младеновић, Петковић (од 89. Трајковић).

ОФК НАПРЕДАК 1929: Пејчиновић, ЂОкић, Стојановић, Н. Цандер, М. Цандер, Видановић (од 63. Вељковић), Душанић (Стоиљковић) Тасић 8 (од 79. Пејковић), Милуновић, Зека, Ђорђевић.

Фотографије: Михајло Илић (Морава – Орљане)