Morava ubedljiva protiv „sestrića”, poraz Napretka

Pobeda i poraz – to je bilans klubova sa područja opštine u minulom, 18. kolu Zone Centar.

U lepoj fudbalskoj predstavi, pred prepunim tribinama, fudbaleri Morave u Žitkovcu su pobedili tim Pukovca. Morava je stigla do prednosti u 33. minutu pogotkom Popovića. Deset minuta kasnije, posle asistencije mladog i talentovanog Martina Savića, Martin Ristić je napravio pravi dar-mar u odbrani gostiju i povisio na 2:0.

U drugom poluvremenu, posle kontre, Pukovčani su preko bivšeg igrača Morave Nemanje Markovića smanjili na 2:1. Usledio je evro-gol Slobodana Jankovića; prvo je pogodio prečku, pa stativu i na kraju je lopta odsela u mreži za konačnih 3:1.Na utakmici protiv „sestrića” golman Morave Aleksa Ristić istakao se odličnim intervencijama, a pun doprinos trijumfu dala je odbrana koju je predvodio Nenad Marjanović.

FK Morava Žitkovac

Naš drugi zonaš, OFK Napredak 1929 igrao je u Gornjem Matejevcu protiv Jedinstva. Na poluvremenu je bilo 1:1; domaći tim je poveo golom iz penala, Slavko Đorđević je izjednačio takođe pogotkom sa 11 metara. U nastavku usledilo je nekoliko kikseva odbrane Aleksinčana, što su Matejevčani iskoristili i na kraju slavili sa 4:1.

OFK Napredak 1929 Aleksinac (foto iz arhive).

Ražanj: Bukovik – Naša krila (Belotinac) 1:1,
Niš: OFK Sinđelić – Orljane 5:0,
Niš: Palilulac – Mladost (Batušinac) 1:1,
Jelašnica: Rudar – Mladost (Medoševac) 0:3,
Niš: Delijski vis – OFK Niš 1:2, i
Malošište: Malošište – Svrljig 3:0.

Na tabeli vodi OFK Sinđelić sa 52 boda, ispred Bukovika na drugom mestu sa 35 bodova. Morava je treća sa 34 boda, Svrljig zauzima četvrto mesto sa 31. bodom, OFK Napredak je na petoj poziciji sa 28 bodova, itd.

Fotografije sa utakmice Morava – Pukovac: Mihajlo Ilić