Морава убедљива против „сестрића”, пораз Напретка

Победа и пораз – то је биланс клубова са подручја општине у минулом, 18. колу Зоне Центар.

У лепој фудбалској представи, пред препуним трибинама, фудбалери Мораве у Житковцу су победили тим Пуковца. Морава је стигла до предности у 33. минуту поготком Поповића. Десет минута касније, после асистенције младог и талентованог Мартина Савића, Мартин Ристић је направио прави дар-мар у одбрани гостију и повисио на 2:0.

У другом полувремену, после контре, Пуковчани су преко бившег играча Мораве Немање Марковића смањили на 2:1. Уследио је евро-гол Слободана Јанковића; прво је погодио пречку, па стативу и на крају је лопта одсела у мрежи за коначних 3:1.На утакмици против „сестрића” голман Мораве Алекса Ристић истакао се одличним интервенцијама, а пун допринос тријумфу дала је одбрана коју је предводио Ненад Марјановић.

ФК Морава Житковац

Наш други зонаш, ОФК Напредак 1929 играо је у Горњем Матејевцу против Јединства. На полувремену је било 1:1; домаћи тим је повео голом из пенала, Славко Ђорђевић је изједначио такође поготком са 11 метара. У наставку уследило је неколико киксева одбране Алексинчана, што су Матејевчани искористили и на крају славили са 4:1.

ОФК Напредак 1929 Алексинац (фото из архиве).

Ражaњ: Буковик – Наша крила (Белотинац) 1:1,
Ниш: ОФК Синђелић – Орљане 5:0,
Ниш: Палилулац – Младост (Батушинац) 1:1,
Јелашницa: Рудар – Младост (Медошевац) 0:3,
Ниш: Делијски вис – ОФК Ниш 1:2, и
Малошиштe: Малошиште – Сврљиг 3:0.

На табели води ОФК Синђелић са 52 бода, испред Буковика на другом месту са 35 бодова. Морава је трећа са 34 бода, Сврљиг заузима четврто место са 31. бодом, ОФК Напредак је на петој позицији са 28 бодова, итд.

Фотографије са утакмице Морава – Пуковац: Михајло Илић