Palilula

Mladost je najveći adut Palilule

Na startu šampionata Okružne lige FS Nišavskog okruga mladi sastav aleksinačke Palilule ostvario je važnu pobedu – na Gradskom stadionu u Aleksincu Palilulci su sa 4:3 (2:2) savladali čvrstu i iskusnu ekipu Radničkog iz Kočana.

Golom Đurića u 26. minutu Palilula je došla do prednosti, međutim dva minuta kasnije rezultat je poravnao Marjanović. U 31. minutu gol za domaću ekipu postiže Stanišić, ali su gosti preko Miloševića u 38. minutu ponovo izjednačili.

I u drugom poluvremenu ponovila se ista priča – golom Spasića u 49. minutu Aleksinčani su poveli sa 3:2, da bi gosti stigli do egala u 61. minutu pogotkom Cakića. Konačan rezultat postavio je Spasić svojim drugim golom u 74. minutu. Marko Stevanović Palilula

– Koliko je dinamična, uzbudljiva i interesantna utakmica bila može se videti i iz kretanja samog rezultata. Tri puta smo bili u vođstvu i gosti su tri puta uspeli da izjednače rezultat. Čestitam mojim momcima na velikom zalaganju, stvarno su zaslužili pobedu. Ekipa je najmlađa u ligi – prosek je 19 godina, imamo veliki potencijal, ali nam manjka iskustvo. Međutim, bez obzira na to, verujem da ćemo zabeležiti dobre rezultate. Konkretno, naš cilj je plasman u gornji deo tabele, među prvih pet ekipa – kaže Marko Stevanović, predsednik Palilule.

Pred start prvenstva Palilula je pojačala svoje redove dolaskom šestorice novih igrača. Iz Ratara (G. Peščanica) su stigli: Bratislav Stojanović, Ljubenović, Filip Ranđelović i Luka Popović, Igor Jovanović je došao iz Taskovića (Taskovići), a Radičević iz kormanske Sloge. Klub su napustila četvorica fudbalera: Petar Đorđević je novi član Rudar Alposa (Al. Rudnik), Mirko Stanković je otišao u Topličanina (Prokuplje), Lazar Veljković u Moravicu (Subotinac) i Mihajlo Karčić u Slogu (Korman).

Ovaj spisak igrača nije konačan, pogotovo kada se ima u vidu da zbog korona virusa letnji prelazni rok traje do 5. oktobra.

Palilula je bila pravi hit

Palilula Ove godine navršila se decenija od osnivanja Fudbalskog kluba Palilula. Vrlo brzo po osnivanju i početku takmičenja, ekipa je postala pravi hit u tadašnjoj Opštinskoj ligi, zabeležila je 24 pobede, jedan remi i jedan poraz, nadmoćno osvojila prvo mesto i plasirala se u Okružnu ligu gde se bez prekida takmiči devet godina.

Obeležavanje jubileja bilo je planirano za proleće ove godine, ali zbog pojave korona virusa i hronične besparice slavlje je izostalo.