Mladost bolja i od Morave i od Napretka

U Zoni Centar proteklog vikenda odigrane su utakmice 26. kola.

Morava je u Žitkovcu pretrpela poraz od ekipe Mladosti iz Batušinca sa 0:1 i tako ostala bez bodova u borbiopstanak u društvu zonaša. Žitkovčani su pružili odličnu partiju, stvorili su sijaset šansi, ali su gosti na golu imali izvanrednog golmana koji je pravovremenim intervencijama uspeo da sačuva mrežu. Nasuprot tome, Morava se desio veliki hendikep; nije imala golmana pa se ovog posla latio Đorđe Janković koji je, po opštem mišljenju, ispunio očekivanja.

FK Morava Žitkovac

OFK Napredak je igrao u Medoševcu protiv tamošnje Mladosti i izgubio sa 3:2. Domaći tim je poveo pogotkom Stojanovića u 38. minutu, da bi u samom finišu prvog dela Čabrić doveo Aleksinčane do egala. U 71. minutu Napredak je preko Arsića došao do prednosti, međutim tri minuta kasnije Radovanović je iz penala izjednačio, da bi u 84. minutu Janković postavio konačan rezultat.

OFK Napredak 1929 Aleksinac (foto iz arhive)

Car Konstantin – OFK Sinđelić 1:0,
Jedinstvo (GM) – Delijski vis 3:2,
OFK Niš – Bukovik 1:3,
Pukovac – Aluminijum 1:1,
Naša krila – Rudar 1:3, i
Orljane – Malošište 3:2.

Četiri kola pre kraja prvenstva, na prvom mestu je Car Konstantin sa 71 bodom, 10 više od drugoplasiranog OFK Sinđelića. OFK Napredak zauzima peto mesto sa 39 bodova, dok je Morava na 13. poziciji sa 28 bodova.

Vanredno u sredu

Vanredno, 27. kolo Zone Centar igra se u sredu od 17 sati.

Na Gradskom stadionu u Aleksincu OFK Napredak će ugostiti ekipu Delijskog visa, a Morava će gostovati Rudaru.

Fotografije: Mihajlo Ilić