Марковић: Можемо да парирамо ривалима, али …

Екипа Женског рукометног клуба Алексинац забележила је још један пораз у Супер Б лиги, пошто је синоћ на свом паркету изгубила од Темерина резултатом 15:24 (8:10).

Меч против Темерина и других екипа са којима је Алексинац до сада играо је у неку руку копи-пејст, наводи у разговору за наш портал тренер ЖРК Алексинац, Марко Марковић и додаје:

− Иако смо лоше кренули у првом полувремену, после тајм-аута и неких промена, побољшали смо напад и реализацију и ухватили прикључак тако да смо на полувреме отишли са само минус два разлике − каже Марковић. − Због болести Тиодора Богосављевић није играла, па сам покушао са млађим играчицама да одржимо ритам и у првом полувремену је то и успевало. Међутим, у другом делу то није дало резултат; ушли смо исувише лежерно у игру и опет промашивали, проток лопте нам је био доста лош… Покушао сам опет да тајм-аутом „пробудим” екипу, али је резултат изостао − наглашава Марковић и истиче да је један од „криваца” за овакав исход меча голман Темерина, уједно и кадетске репрезентације, Татјана Чинку која је изузетно добро бранила током целе утакмице. Све у свему, можемо да парирамо ривалима, али не 60 минута, закључује наш саговорник.

После седам одиграних кола, Алексинац је на 10. месту са два бода.

У наредном колу Алексинчанкама  долази у госте екипа београдског Радничког. Меч је на програму 5. новембра од 19 сати у Хали спортова.

AЛЕКСИНАЦ – ТЕМЕРИН 15:24 (8:10)

Хала спортова, Алексинац. Гледалаца: 100. Судије: Давор Тарајић, Владан Андоновски (Панчево). Седмерци: Алексинац 5 (3), Темерин 3 (3). Искључења: Алексинац 2, Темерин 12 минута.

АЛЕКСИНАЦ: Игњатовић, Марковић 1, Митић 6, Јовановић, Милојковић 1,Ђорђевић, Петровић, Стошић, Ракић 3, Богосављевић, Денић, Радосављевић, Павловић 1, Момчиловић 3.

ТЕМЕРИН: Зец, Ишпановић 5, Д. Четић, Миковић 1, Кнежевић 4, Васиљевић 1, Микушак 2, И. Четић 3, Вуковић 1, телечки 2, Митић, Мирковић 5, Станић, Чинку.

Играчица утакмице: Татјана Чинку (Темерин).

Фотографије: Стојадин Дино Денкић.