Radevčani namučili lidera, pobeda Palilule i Tešičana

Najinteresantnija utakmica poslednjeg kola jesenjeg dela prvenstva Okružne lige odigrana je u Gredetinu, gde su rivali bili fenjeraš, Polet i iz Radevca, i lider prvenstva, Svrljig.

Mada su mnogi očekivali da će to biti igra mačke i miša, to se ipak nije dogodilo. Iako su u 26. minutu Svrljižani vodili sa 0:2, Radevčani nisu istakli belu zastavu. Konsolidovali su svoje redove i golovima Nemanje Miljkovića u 37. i Lazara Nikolića u 39. minutu stigli do egala. U samom finišu prvog dela, u 44. minutu, gosti su preko Bojića povisili na 2:3, ali je minut kasnije Nikolić opet poravnao rezultat. I na početku drugog poluvremena Radevčani su imali inicijativu i često atakovali na gol gostiju.

U 62. minutu Miljković je doneo prednost  Poletu – 4:3, ali je radost kratko trajala. Gosti su golovima najboljeg aktera utakmice Branislava Bojića, najpre izjednačili rezultat u 70. minutu, a dva minuta kasnije, kako se ispostavilo, stigli i do pobede. Dakle, Polet 4, Svrljig 5, pobeda Svrljižana, a Radevčanima komplimenti za jedno od najboljih izdanja u jesenjem delu šampionata.

Interesantno je bilo i na utakmici u Aleksincu gde su megdan podelile ekipe Palilule i Moravca iz Čečine. Na poluvremenu je bilo 0:0, a već u prvim minutima nastavka mladi i talentovani Petar Stanković je postigao dva gola i, može se reći, rešio utakmicu – 2:0 za Palilulu.

FK Palilula Aleksinac
FK Moravac Čečina

Posle duge pauze, Tešičani su najzad osetili draž pobede. Golovima Darka Cenića sa 2:1 pobedili su ekipu Baličevca.

Kočane: Radnički – Radnički (Čapljinac) 1:0,
Rusna: Pobeda – Naisus (Rožina) 1:3,
Taskovići: Taskovići – Borac (Azbresnica) 4:0, i
Merošina: Rad – Zemljoradnik (Balajinac) 2:1.

Detalj sa utakmice Taskovići – Borac (foto: Nebojša Espero Stanković).

Slobodna je bila Toplica iz Šarlinca.

Sa 34 boda titulu jesenjeg šampiona Okružne lige osvojio je Svrljig. Kada je reč o klubovima sa područja aleksinačke opštine, situacija je sledeća: Palilula je na devetom mestu sa 18 bodova, koliko ima i Baličevac na osmoj poziciji, Jastrebac je na pretposlednjem, 14. mestu sa  dev et bodova, a Polet je na dnu tabele sa jednim bodom.

FK Jastrebac Tešica (arhiva)

Fotografije: Milan Jovanović (Polet – Svrljig), Nikola Mitić (Palilula – Moravac Čečina).

POLET – SVRLJIG 4:5 (3:3)

Igralište Mali Čair, Gredetin. Gledalaca: 70.Sudija: Sava Stefanović (Aleksinac). Strelci: 0:1 Mihajlović u 10, 0:2 Dušan Savić u 26, 1:2 Miljković u 37, 2:2 Nikolić u 39, 2:3 Bojić u 44, 3:3 Nikolić u 45, 4:3 Miljković u 62, 4:4 Bojić u 70, 4:5 Bojić u 72. minutu.

POLET: Nedeljković, M. Rakić, D. Petrović, B. Rakić, Obradović, Agatonović, Nikolić, Stojković, Miljković, M. Jovanović. Basailović.

SVRLJIG: Jeremić, Mihajlović, Stevanović (od 46. Prvulović), Dušan Savić, Vasić, I. Filipović (od 46. N. Filipović), Dejan Savić, Petrović, Bojić, Ilijić (od 74. Petković), Marinković.

Naslovna fotografija: Detalj sa utakmice Taskovići – Borac (foto: Nebojša Espero Stanković).