Радевчани намучили лидера, победа Палилуле и Тешичана

Најинтересантнија утакмица последњег кола јесењег дела првенства Окружне лиге одиграна је у Гредетину, где су ривали били фењераш, Полет и из Радевца, и лидер првенства, Сврљиг.

Мада су многи очекивали да ће то бити игра мачке и миша, то се ипак није догодило. Иако су у 26. минуту Сврљижани водили са 0:2, Радевчани нису истакли белу заставу. Консолидовали су своје редове и головима Немање Миљковића у 37. и Лазара Николића у 39. минуту стигли до егала. У самом финишу првог дела, у 44. минуту, гости су преко Бојића повисили на 2:3, али је минут касније Николић опет поравнао резултат. И на почетку другог полувремена Радевчани су имали иницијативу и често атаковали на гол гостију.

У 62. минуту Миљковић је донео предност  Полету – 4:3, али је радост кратко трајала. Гости су головима најбољег актера утакмице Бранислава Бојића, најпре изједначили резултат у 70. минуту, а два минута касније, како се испоставило, стигли и до победе. Дакле, Полет 4, Сврљиг 5, победа Сврљижана, а Радевчанима комплименти за једно од најбољих издања у јесењем делу шампионата.

Интересантно је било и на утакмици у Алексинцу где су мегдан поделиле екипе Палилуле и Моравца из Чечине. На полувремену је било 0:0, а већ у првим минутима наставка млади и талентовани Петар Станковић је постигао два гола и, може се рећи, решио утакмицу – 2:0 за Палилулу.

ФК Палилула Алексинац
ФК Моравац Чечина

После дуге паузе, Тешичани су најзад осетили драж победе. Головима Дарка Ценића са 2:1 победили су екипу Баличевца.

Кочане: Раднички – Раднички (Чапљинац) 1:0,
Русна: Победа – Наисус (Рожина) 1:3,
Тасковићи: Тасковићи – Борац (Азбресница) 4:0, и
Мерошина: Рад – Земљорадник (Балајинац) 2:1.

Детаљ са утакмице Тасковићи – Борац (фото: Небојша Есперо Станковић).

Слободна је била Топлица из Шарлинца.

Са 34 бода титулу јесењег шампиона Окружне лиге освојио је Сврљиг. Када је реч о клубовима са подручја алексиначке општине, ситуација је следећа: Палилула је на деветом месту са 18 бодова, колико има и Баличевац на осмој позицији, Јастребац је на претпоследњем, 14. месту са  дев ет бодова, а Полет је на дну табеле са једним бодом.

ФК Јастребац Тешица (архива)

Фотографије: Милан Јовановић (Полет – Сврљиг), Никола Митић (Палилула – Моравац Чечина).

ПОЛЕТ – СВРЉИГ 4:5 (3:3)

Игралиште Мали Чаир, Гредетин. Гледалаца: 70.Судија: Сава Стефановић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Михајловић у 10, 0:2 Душан Савић у 26, 1:2 Миљковић у 37, 2:2 Николић у 39, 2:3 Бојић у 44, 3:3 Николић у 45, 4:3 Миљковић у 62, 4:4 Бојић у 70, 4:5 Бојић у 72. минуту.

ПОЛЕТ: Недељковић, М. Ракић, Д. Петровић, Б. Ракић, Обрадовић, Агатоновић, Николић, Стојковић, Миљковић, М. Јовановић. Басаиловић.

СВРЉИГ: Јеремић, Михајловић, Стевановић (од 46. Првуловић), Душан Савић, Васић, И. Филиповић (од 46. Н. Филиповић), Дејан Савић, Петровић, Бојић, Илијић (од 74. Петковић), Маринковић.

Насловна фотографија: Детаљ са утакмице Тасковићи – Борац (фото: Небојша Есперо Станковић).