Lazar otvara riznicu

U hali Osnovne škole „Miroslav Antić” u Nišu održan je regionalni šampionat centralne Srbije u džudou u kategoriji kadeta i kadetkinja. Na tatamiju je prodefilovalo 80 takmičara – 52 u muškoj i 28 u ženskoj konkurencijiiz 52 kluba.

Boje Džudo kluba „Aleksinac” branila su dvojica takmičara – Lazar Stanković i Konstantin Belić. Kako se i očekivalo, Lazar je u potpunosti opravdao ulogu favorita u kategoriji takmičara do 66 kilograma i osvojio najsjajnije odličje. Konstantin Belić je debitovao u konkurenciji do 73 kilograma i nije stigao do trofeja.

‒ Lazar je dominirao u svojoj kategoriji. Imao je tri meča i u sva tri je pobedio iponom i osvojio zlatnu medalju. Konstantin je u repesažu izgubio šansu da se bori za medalju. Bez obzira na to, zadovoljna sam njegovom borbenošću i požrtovanjem ‒ kaže za naš portal trener Džudo kluba „Aleksinac”, Bojana Stanković.

Lazar Stanković je, dakle, osvojio drugu zlatnu medalju u 2022. godini i ujedno overio „vizu” za Šampionat Srbije koji će 12. februara biti održan u Sportskom centru „Šumice” u Beogradu. Prvo zlato u ovoj godini Stanković je izborio pretprošlog vikenda ma međunarodnom turniru u Vršcu.