Kvalitet (opet) prevagnuo, trijumf rukometaša

Rukometaši RK Aleksinac nastavili su pobednički niz. Sa gostovanja u Leskovcu vratili su se sa celim plenom, pošto su Dubočicu 54-2 savladali sa 29:22.

− Pomalo sam se plašio ovog gostovnja jer je Dubočica mlada, poletna i brza ekipa − kaže za naš portal trener aleksinačkog tima Vladan Stošić. – Mislio sam da nam možda u ovom trenutku takav protivnik neodgovara zbog toga što imamo igrače sa lakšim povredama, a i nismo dovoljno trenirali. Međutim, kvalitet je ipak isplivao na površinu. U prvom poluvremenu rezultat je bio tesan iako smo sve vreme vodili. U drugom delu u jednom trenutku smo napravili razliku plus 10, a poslednjih pet minuta priliku su dobili najmlađi igrači i ispunili očekivanja. Sve u svemu, možemo biti zadovoljni igrom i ponašanjem igrača i, naravno, rezultatom − zaključuje Stošić.

Za aleksinački tim najviše golova postigao je Nikola Stojanović koji je sedam puta zatresao protivničku mrežu.

Posle 11 odigranih kola u Prvoj ligi – Istok, Aleksinac je i dalje na drugoj poziciji, sada ima 18 bodova, tj. dva boda manje od vodećeg Vlasotinca.

Dubočica 54-2 – Aleksinac 22:29 (14:15)

Hala SRC Dubočica, Leskovac. Sudije: Luka Petrović, Jovan Cvetković (Niš). Sedmerci: Dubočica 2 (2), Aleksinac 4 (2). Isključenja: Dubočica 8, Aleksinac 8 minuta.

DUBOČICA: Gavrilović 3, Božinović 7, Krstić, Stanković 6, Đurović 2, Denić, Mirković, Stojanović, Stanojković 4, Nikolić, Mitić, Cvetković, Mitrović.

ALEKSINAC: S. Jovanović, Kostić, Živanović, Ristić 4, N. Jovanović 1, Đorđević 5, Savić, Dušanić, Trivunac 3, Stanojević 4, Milosavljević, Milanović 5, Nedeljković, Mitrović, Stojanović 7.

Poraz od lidera

U 10. kolu Prve lige – Istok, rukometašice ŽRK Aleksinac poražene su na svom parketu od lidera prvenstva, ekipe Vranja, sa 30: 21 (14:9). Aleksinčanke su na pretposlednjem, šestom mestu sa dva boda.