Квалитет (опет) превагнуо, тријумф рукометаша

Рукометаши РК Алексинац наставили су победнички низ. Са гостовања у Лесковцу вратили су се са целим пленом, пошто су Дубочицу 54-2 савладали са 29:22.

− Помало сам се плашио овог гостовња јер је Дубочица млада, полетна и брза екипа − каже за наш портал тренер алексиначког тима Владан Стошић. – Мислио сам да нам можда у овом тренутку такав противник неодговара због тога што имамо играче са лакшим повредама, а и нисмо довољно тренирали. Међутим, квалитет је ипак испливао на површину. У првом полувремену резултат је био тесан иако смо све време водили. У другом делу у једном тренутку смо направили разлику плус 10, а последњих пет минута прилику су добили најмлађи играчи и испунили очекивања. Све у свему, можемо бити задовољни игром и понашањем играча и, наравно, резултатом − закључује Стошић.

За алексиначки тим највише голова постигао је Никола Стојановић који је седам пута затресао противничку мрежу.

После 11 одиграних кола у Првој лиги – Исток, Алексинац је и даље на другој позицији, сада има 18 бодова, тј. два бода мање од водећег Власотинца.

Дубочица 54-2 – Алексинац 22:29 (14:15)

Хала СРЦ Дубочица, Лесковац. Судије: Лука Петровић, Јован Цветковић (Ниш). Седмерци: Дубочица 2 (2), Алексинац 4 (2). Искључења: Дубочица 8, Алексинац 8 минута.

ДУБОЧИЦА: Гавриловић 3, Божиновић 7, Крстић, Станковић 6, Ђуровић 2, Денић, Мирковић, Стојановић, Станојковић 4, Николић, Митић, Цветковић, Митровић.

АЛЕКСИНАЦ: С. Јовановић, Костић, Живановић, Ристић 4, Н. Јовановић 1, Ђорђевић 5, Савић, Душанић, Тривунац 3, Станојевић 4, Милосављевић, Милановић 5, Недељковић, Митровић, Стојановић 7.

Пораз од лидера

У 10. колу Прве лиге – Исток, рукометашице ЖРК Алексинац поражене су на свом паркету од лидера првенства, екипе Врања, са 30: 21 (14:9). Алексинчанке су на претпоследњем, шестом месту са два бода.