Kuzetov čas rukometa i briljantna pobeda!

Na gostovanju u Boru, u okviru 18. kola Prve lige – Istok, rukometaši Rukometnog kluba Aleksinac u uzbudljivoj i do kraja neizvesnoj utakmici pobedili su ekipu Bora sa golom razlike – 39:40.

Može se reći da je trijumf nad Boranima pravi podvig, jer su Aleksinčani u grad bakra doputovali sa „kratkom” klupom, pa je dres morao da obuče i trener Bojan Stefanović Kuze, dok je njegovu ulogu preuzeo nekadašnji trener Vladan Stošić.

− Zbog povreda i drugih razloga, više standardnih igrača nije otputovalo na utakmicu. Igrao sam, da tako kažem, silom prilika, jer smo bili maltene sa jednom postavom − kaže trener Stefanović. – Što se samog meča tiče, od samog početka trudili smo se da nametnemo naš ritam igre i mislim da smo u tome uspeli. Do kraja prvog poluvremena ostvarili smo  rezultatsku prednost od pet golova – 18:23. U drugom delu imali smo česte promene ritma kako bi sačuvali prednost iz prvog poluvremena. Napad je bio bolji deo tima i on je presudno uticao na našu pobedu. Čestitam ekipi na dobroj igri, borbenosti i osvojenim bodovima, veli na kraju naš sagovornik.

A Kuze je, kažu oni koji su bili u Boru, održao čas rukometa i maestralnom igrom i sa 13 postignutih golova doveo svoju ekipu do velike pobede.

Delegat Dejan Pavlović i igrač utakmice Bojan Stefanović Kuze

Kuze, čovek impresivne rukometne biografije, bez sumnje,  bio je i ostao pravi šampion!

BOR – ALEKSINAC 39:40 (18:23)

USK „Bobana Veličković Momčilović”, Bor. Gledalaca: 100. Sudije: Marjan Stefanović, Miloš Radojičić (Leskovac). Sedmerci: Bor 4 (3), Aleksinac 7(4). Isključenja: Bor 12, Aleksinac 12 minuta.

BOR: Mamula, Perišić, Radović 9, Radosavljević, Mančić 4, Gavrilović 6, Mikić 10, Jevtić, Stanojević 1, Ivković 4, Dragojić 4, Petrović 1, Dučić, Žunkojević, Đalović.

ALEKSINAC: Ristić 6, Veljović 3, Stojković 1, Spasovski, Pejić 4, Radovanović, Milanović 8, Stevanović, Stefanović 13, Cako 5.

Fotografije: RK Aleksinac.