Кузетов час рукомета и бриљантна победа!

На гостовању у Бору, у оквиру 18. кола Прве лиге – Исток, рукометаши Рукометног клуба Алексинац у узбудљивој и до краја неизвесној утакмици победили су екипу Бора са голом разлике – 39:40.

Може се рећи да је тријумф над Боранима прави подвиг, јер су Алексинчани у град бакра допутовали са „кратком” клупом, па је дрес морао да обуче и тренер Бојан Стефановић Кузе, док је његову улогу преузео некадашњи тренер Владан Стошић.

− Због повреда и других разлога, више стандардних играча није отпутовало на утакмицу. Играо сам, да тако кажем, силом прилика, јер смо били малтене са једном поставом − каже тренер Стефановић. – Што се самог меча тиче, од самог почетка трудили смо се да наметнемо наш ритам игре и мислим да смо у томе успели. До краја првог полувремена остварили смо  резултатску предност од пет голова – 18:23. У другом делу имали смо честе промене ритма како би сачували предност из првог полувремена. Напад је био бољи део тима и он је пресудно утицао на нашу победу. Честитам екипи на доброј игри, борбености и освојеним бодовима, вели на крају наш саговорник.

А Кузе је, кажу они који су били у Бору, одржао час рукомета и маестралном игром и са 13 постигнутих голова довео своју екипу до велике победе.

Делегат Дејан Павловић и играч утакмице Бојан Стефановић Кузе

Кузе, човек импресивне рукометне биографије, без сумње,  био је и остао прави шампион!

БОР – АЛЕКСИНАЦ 39:40 (18:23)

УСК „Бобана Величковић Момчиловић”, Бор. Гледалаца: 100. Судије: Марјан Стефановић, Милош Радојичић (Лесковац). Седмерци: Бор 4 (3), Алексинац 7(4). Искључења: Бор 12, Алексинац 12 минута.

БОР: Мамула, Перишић, Радовић 9, Радосављевић, Манчић 4, Гавриловић 6, Микић 10, Јевтић, Станојевић 1, Ивковић 4, Драгојић 4, Петровић 1, Дучић, Жункојевић, Ђаловић.

АЛЕКСИНАЦ: Ристић 6, Вељовић 3, Стојковић 1, Спасовски, Пејић 4, Радовановић, Милановић 8, Стевановић, Стефановић 13, Цако 5.

Фотографије: РК Алексинац.