КУП: Напредак декласирао Пироћанце

Кошаркаши Напредак ЈКП-а убедљиво су славили против Пирота 86:63 (25:11, 22:11, 20:20, 19:21), у оквиру такмичења у овогодишњем Купу. Алексиначки играчи су питање победника решили већ у првом полувремену, када су након 20 минута игре водили са +25. Напредак је предводио Никола Антонијевић са 16 постигнутих поена.

Осим Антонијевића, у стрелце су се уписали још и Д. Раичевић (14п), Илић (13п), Богавац (10п), Прокић и Петровић по 9 поена, Н.Раичевић (8п), Митровић (4п), Стевановић (3п).

Тренер Напретка, Небојша Раичевић, у овом сусрету није могао да рачуна на двојицу првотимаца. Војкан Милинчић и Јован Ђорђевић Маринковић због високе температуре нису били у могућности да помогну свом тиму.

Напредак ће наредну утакмицу у Купу одиграти против бољег из градског дербија Константин – Фер плеј.

Овог викенда, Алексинчани гостују Слоги у Краљеву, у оквиру 6. кола Друге лиге Србије.