Krušjani jure titulu, u susretu imenjaka Kormanci bolji

U subotu i nedelju odigrane su utakmice 10. kola Opštinske fudbalske lige.

Za razliku od prethodnog kola, veća iznenađenja su izostala, izuzev možda jednog.

Susret dve Sloge, iz Kormana  i iz Dobrujevca, odigran u Kormanu, protekao je u znaku domaće ekipe koja je slavila sa 1:0. Pogodak za ceo plen postigao je „rezervista” Brkić u 82. minutu.

Istim rezultatom, dakle 1:0, završen je meč u Bobovištu između Jedinstva i Borca iz Trnjana.

Na gostovanju u Rutevcu, u derbiju začelja, Ratar iz Gornje Peščanice je zabeležio i drugu pobedu u jesenjem delu prvenstva; savladao  je ekipu Rutevca sa 1:2. Rutevčani su poveli golom Lazića u 26. minutu. U samom finišu utakmice, u 89. iz penala i 90. minutu, gosti su ekspresno postigli dva pogotka i stigli do trijumfa. Oba gola dao je Ivan Ljubisavljević.

Na Aleksinačkom Rudniku Rudar 2016 je slavio protiv Poleta iz Vitoševca sa 2:0. Strelci su bili Ostoja Lazić u 2. i Đurić u 16. minutu.

Lider prvenstva, Napredak 2012 iz Krušja, igrao je u Mozgovu protiv Tempa i bez prevelike muke trijumfovao sa 2:5.

Meč u Subotincu, između Škriljca iz Bradarca i Crvene zvezde iz Gornjeg Ljubeša prekinut je u 11. minutu pri rezultatu 2:0 za domaći tim, jer su gosti ostali sa šestoricom igrača na terenu. Utakmica će biti registrovana službenim rezultatom (3:0) u korist Škriljca.

Na čelu tabele je Napredak 2012 sa 27 bodova. Sloga je druga sa tri boda manje, na trećoj, odnosno četvrtoj poziciji su Jedinsto i Škriljac sa po 21. bodom, a Rudar 2016 je peti sa 19 bodova. Slede: Polet i Crvena zvezda sa po 13 bodova, Tempo ima 10, OFK Sloga i Borac po osam, i Rutevac i Ratar po šest bodova.

Fotografije: Milan Jovanović

TEMPO – NAPREDAK 2012 2:5 (0:2)

Stadion Tempa u Mozgovu. Gledalaca: 30. Sudija: Ivan Jovanović (Aleksinac). Strelci: 0:1 M. Cvetković u 4, 0:2 A. Grujić u 44, 0:3 M. Cvetković u 49, 0:4 P. Đorđević u 68, 0:5 K. Jevremović u 73, 1:5  Stevanović u 76, 2:5 Zipalović u 86. minutu. Žuti kartoni: I. Mladenović, Milenović, Milutinović (Tempo), Milošević, Aleksandar Petrović (Napredak 2012). Crveni karton: G. Cvetković, igrač sa klupe (Napredak 2012) u 68. minutu.

TEMPO: Petrović, Milutinović, Marko  Mladenović, I. Mladenović, Milenković (od 55. Miljan Mladenović), Mijailović, Stevanović, Zipalović, Stanković, Stanišić, Todorović.

NAPREDAK 2012: S. Đorđević, A. Grujić, A. Jevremović (od 70. M. Đorđević), Aleksa Petrović, K. Jevremović, Milošević, V. Grujić (od 65. P. Đorđević), Stevanović, Aleksandar Petrović, M. Cvetković, N. Jevremović.

SLOGA – OFK SLOGA 1:0 (0:0)

Igralište u Kormanu. Gledalaca: 50. Sudija: Slađan Marković (Aleksinac). Strelac: 1:0 Brkić u 82. minutu. Žuti kartoni: Stojković, M. Anđelković (Sloga).

SLOGA: Nedeljković, Stojković (od 80. Janković), Stojiljković, D. Đorđević, Stevanović, A. Anđelković, A. Đorđević, M. Anđelković, Kostadinović (od 60. Brkić), Stojanović, Marinković (od 45. N. Đorđević).

OFK SLOGA: Živanović, Jović, Radovanović, Vukić, Tasić, Radojković, Matić, Lazarević, Lazić, I. Jovanović, I. Jovanović.

RUDAR 2016 – POLET 2:0 (2:0)

Stadion na Al. Rudniku. Gledalaca: 50. Sudija: Ivica Stojanović (Aleksinac). Strelci: 1:0 O. Lazić u 2, 2:0  Đurić  u 16. minutu.

RUDAR 2016: Cvetkov, A. Đorđević, Mikić, Slavnić (od 80. Vukomanović), Nikolić, Miletić, Đurić (od 56. U. Jovanović), Aranđelović, P. Đorđević, Stojanov, O. Lazić.

POLET: Stanković, Nikolovski, Rajić, Kadrić, Maksimović, V. Bogdanović (od 63. Živković), Veličković, Popović, Veljković, A. Bogdanović, Golubović.

RUTEVAC – RATAR 1:2 (1:0)

Igralište u Rutevcu. Gledalaca: 20. Sudija: Stefan Milićević (Moravac). Strelci: 1:0 Lazić u 26, 1:1 I. Ljubisavljević (iz penala) u 89, 1:2 I. Ljubisavljević u 90. minutu. Žuti kartoni: Petrović (Rutevac), I. Ljubisavljević (Ratar).

RUTEVAC: Stošić, Grujić, Mihajlović (od 70. Đ. Tomić), Petrović, Todorović, D. Mitrović, Đ. Tomić, A. Tomić, Lazić, M. Mitrović, Stanojević.

RATAR: Đekić, Đukić, Popović, Živadinović, M. Ljubisavljević, Zdravković, Miladinović, Anđelković, Todorović, Sentić, I. Ljubisavljević.