Крушјани јуре титулу, у сусрету имењака Корманци бољи

У суботу и недељу одигране су утакмице 10. кола Општинске фудбалске лиге.

За разлику од претходног кола, већа изненађења су изостала, изузев можда једног.

Сусрет две Слоге, из Кормана  и из Добрујевца, одигран у Корману, протекао је у знаку домаће екипе која је славила са 1:0. Погодак за цео плен постигао је „резервиста” Бркић у 82. минуту.

Истим резултатом, дакле 1:0, завршен је меч у Бобовишту између Јединства и Борца из Трњана.

На гостовању у Рутевцу, у дербију зачеља, Ратар из Горње Пешчанице је забележио и другу победу у јесењем делу првенства; савладао  је екипу Рутевца са 1:2. Рутевчани су повели голом Лазића у 26. минуту. У самом финишу утакмице, у 89. из пенала и 90. минуту, гости су експресно постигли два поготка и стигли до тријумфа. Оба гола дао је Иван Љубисављевић.

На Алексиначком Руднику Рудар 2016 је славио против Полета из Витошевца са 2:0. Стрелци су били Остоја Лазић у 2. и Ђурић у 16. минуту.

Лидер првенства, Напредак 2012 из Крушја, играо је у Мозгову против Темпа и без превелике муке тријумфовао са 2:5.

Меч у Суботинцу, између Шкриљца из Брадарца и Црвене звезде из Горњег Љубеша прекинут је у 11. минуту при резултату 2:0 за домаћи тим, јер су гости остали са шесторицом играча на терену. Утакмица ће бити регистрована службеним резултатом (3:0) у корист Шкриљца.

На челу табеле је Напредак 2012 са 27 бодова. Слога је друга са три бода мање, на трећој, односно четвртој позицији су Јединсто и Шкриљац са по 21. бодом, а Рудар 2016 је пети са 19 бодова. Следе: Полет и Црвена звезда са по 13 бодова, Темпо има 10, ОФК Слога и Борац по осам, и Рутевац и Ратар по шест бодова.

Фотографије: Милан Јовановић

ТЕМПО – НАПРЕДАК 2012 2:5 (0:2)

Стадион Темпа у Мозгову. Гледалаца: 30. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 0:1 М. Цветковић у 4, 0:2 А. Грујић у 44, 0:3 М. Цветковић у 49, 0:4 П. Ђорђевић у 68, 0:5 К. Јевремовић у 73, 1:5  Стевановић у 76, 2:5 Зипаловић у 86. минуту. Жути картони: И. Младеновић, Миленовић, Милутиновић (Темпо), Милошевић, Александар Петровић (Напредак 2012). Црвени картон: Г. Цветковић, играч са клупе (Напредак 2012) у 68. минуту.

ТЕМПО: Петровић, Милутиновић, Марко  Младеновић, И. Младеновић, Миленковић (од 55. Миљан Младеновић), Мијаиловић, Стевановић, Зипаловић, Станковић, Станишић, Тодоровић.

НАПРЕДАК 2012: С. Ђорђевић, А. Грујић, А. Јевремовић (од 70. М. Ђорђевић), Алекса Петровић, К. Јевремовић, Милошевић, В. Грујић (од 65. П. Ђорђевић), Стевановић, Александар Петровић, М. Цветковић, Н. Јевремовић.

СЛОГА – ОФК СЛОГА 1:0 (0:0)

Игралиште у Корману. Гледалаца: 50. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Стрелац: 1:0 Бркић у 82. минуту. Жути картони: Стојковић, М. Анђелковић (Слога).

СЛОГА: Недељковић, Стојковић (од 80. Јанковић), Стојиљковић, Д. Ђорђевић, Стевановић, А. Анђелковић, А. Ђорђевић, М. Анђелковић, Костадиновић (од 60. Бркић), Стојановић, Маринковић (од 45. Н. Ђорђевић).

ОФК СЛОГА: Живановић, Јовић, Радовановић, Вукић, Тасић, Радојковић, Матић, Лазаревић, Лазић, И. Јовановић, И. Јовановић.

РУДАР 2016 – ПОЛЕТ 2:0 (2:0)

Стадион на Ал. Руднику. Гледалаца: 50. Судија: Ивица Стојановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 О. Лазић у 2, 2:0  Ђурић  у 16. минуту.

РУДАР 2016: Цветков, А. Ђорђевић, Микић, Славнић (од 80. Вукомановић), Николић, Милетић, Ђурић (од 56. У. Јовановић), Аранђеловић, П. Ђорђевић, Стојанов, О. Лазић.

ПОЛЕТ: Станковић, Николовски, Рајић, Кадрић, Максимовић, В. Богдановић (од 63. Живковић), Величковић, Поповић, Вељковић, А. Богдановић, Голубовић.

РУТЕВАЦ – РАТАР 1:2 (1:0)

Игралиште у Рутевцу. Гледалаца: 20. Судија: Стефан Милићевић (Моравац). Стрелци: 1:0 Лазић у 26, 1:1 И. Љубисављевић (из пенала) у 89, 1:2 И. Љубисављевић у 90. минуту. Жути картони: Петровић (Рутевац), И. Љубисављевић (Ратар).

РУТЕВАЦ: Стошић, Грујић, Михајловић (од 70. Ђ. Томић), Петровић, Тодоровић, Д. Митровић, Ђ. Томић, А. Томић, Лазић, М. Митровић, Станојевић.

РАТАР: Ђекић, Ђукић, Поповић, Живадиновић, М. Љубисављевић, Здравковић, Миладиновић, Анђелковић, Тодоровић, Сентић, И. Љубисављевић.