Корманци славили са пола туцета голова, дебакл Тешичана

У 26. колу Нишавске окружне лиге фудбалери Јастрепца из Тешице играли су у Азбресници против Борца и доживели праву катастрофу; поражени су са 6:1! Једини гол за Тешичане дао је Милан Тасић из пенала у 40. минуту.

Слога из Кормана гостовала је Моравцу у Заплањској Топоници и забележила убедљив тријумф резултатом 1:6. Хет-трик постигао је Марковић, Два пута се у листу стрелаца уписао Рајковић, а један гол додао је Стојановић.

Полет из Радевца је био слободан.

Шарлинац: Топлица − Земљорадник (Балајинац) 0:3,
Баличевац: Баличевац – Наисус (Рожина) 1:3,
Чечина: Моравац – Слога (Јовановац) 0:1,
Русна: Победа – Раднички (Кочане) 0:4, и
Тасковићи: Тасковићи – Рад (Мерошина) 6:0.

Земљорадник је први на табели са 63 бода и већ сада, четири кола пре краја, може се рећи да је клуб из Балајинца већ освојио шампионску титулу и пласирао се у Зону Центар. Полет је на другом месту са 48 бодова, Јастребац заузима шесту позицију са 39 бодова, док је Слога из Кормана на 11.  месту са 26 бодова.

БОРАЦ – ЈАСТРЕБАЦ 6:1 (4:1)

Игралиште у Азбресници. Гледалаца: 50. Судија: Марко Марковић (Ниш). Стрелци: 1:0 Ђорђевић у 3, 2:0 Најденов у 16, 3:0 Најденов у 24, 4:0 Илић у 26, 4:1 Тасић  (из пенала) у 40, 5:1 Ђ. Ђорђевић у 67, 6:1 Н. Милетић у 87. минуту. Жути картони: Н. Милетић, Стојановић (Борац), Пантовић (Јастребац).

БОРАЦ: Младеновић, М. Ђорђевић, М. Милетић (од 80. Н. Милетић), Стевић, Стојановић, Николић, Ђукић (од 70. Димитријевић), П. Милетић (од 59. Михајловић), Ђ. Ђорђевић (од 70. Станисављевић), Илић, Најденов.

ЈАСТРЕБАЦ: Крстић, Н. Ценић, Пантовић, Илић, Филиповић, Тасић, Д. Ценић, В. Динчић (од 70. Станојевић), Цакић, Спасић (од 46. Стојановић), А. Динчић.

МОРАВАЦ (ЗТ) – СЛОГА (К) 1:6 (0:2)

Игралиште у З. Топоници. Судија: Владица Миладиновић (Југбогдановац). Стрелци: 0:1 Марковић у 39, 0:2 Стојановић у 45, 0:3 Марковић у 49, 0:4 Марковић у 52, 0:5 Рајковић у 64, 0:6 Рајковић у 68, 1:6 Додић у 81. минуту. Жути картон: Ценић (Моравац).

МОРАВАЦ (ЗТ): Ценић (од 46. Стојковић), Денић, Илић, Стаменковић, Тричковић, Јанаћковић, Рамић, Додић, Мирковић, Михајлов (од 46. Цветковић), Крстић.

СЛОГА (К): Недељковић, Радојковић, Стојковић (од 63. Јанаћковић), Ђорђевић, Стевановић, Анђелковић (од 64. М. Прокић), Стојиљковић, И. Прокић, Марковић, Стојановић (од 64. Војиновић), Рајковић.

Ванредно у среду и четвртак

Ванредно, 27. коло Окруже лиге на програму је сутра и у четвртак.

Што се клубова са територије алексиначке општине тиче, сутра од 17.30 сати на градском стадиону у Алексинцу играће Полет из Радевца и Баличевац.

У четвртак у исто време на игралишту у Тешици састају се Јастребац и Победа из Русне, док ће у Корману поделити мегдан Слога и Борац из Азбреснице.

Насловна фотографија: Михајло Илић