Kormanci melju, Krušjani hvataju zalet

Minulog vikenda odigrane su utakmice četvrtog kola Opštinske fudbalske lige.

Sloga iz Kormana nastavila je u pobedničkom ritmu i zabeležila četvrti trijumf zaredom. Lako i ubedljio Kormanci su pred svojim navijačima sa 4:0 savladali tim Rutevca. Sav posao Sloga je završila još u prvom poluvremenu kada su pala sva četiri gola.

U Bobovištu još jedno neprijatno iznenađenje za domaći tim: Jedinstvo je poraženo sa 2:5 od Škriljca iz Bradarca. Utakmica je bila živa i dinamična, i domaći tim je imao svoje prilike za gol, ali ih nije iskoristio.

U Dobrujevcu podela plena: OFK SlogaPolet iz Vitoševca 2:2.

Na igralištu u Gredetinu, gde igra kao domaćin, Napredak 2012 iz Krušja pobedio je Rudara 2016 sa Aleksinačkog Rudnika. Krušjani su apsolutno dominirali i sasvim zasluženo slavili sa 5:1. Dvostruki strelac bio je Mihajlo Cvetković, a po jedanput su mrežu zatresli Aleksa Petrović i Andrija Jevremović. Igrač gostiju Slavnić greškom  je savladao svog golmana, a počasni gol za „rudare” postigao je Labović.

U Trnjanu Borac je sa 4:2 savladao Ratara iz Gornje Peščanice.

Na gostovanju u Mozgovu Crvena zvezda iz Gornjeg Ljubeša je osvojila ceo plen; sa 0:1 pobedila je ekipu Tempa i tako se iskupila za prošlonedeljni poraz na svom terenu.

Posle četiri odigrana kola, stopostotni učinak ima jedino Sloga iz Kormana koja je osvojila 12 bodova. Polet iz Vitoševca je drugi sa dva boda manje, na trećem mestu je Napredak 2012 sa devet bodova. Slede: Crvena zvezda i Rudar 2016 sa po sedam bodova, Škriljac i Tempo sa po šest, OFK Sloga četiri, Jedinstvo i Rutevac po tri, Borac dva boda i Ratar bez bodova.

SLOGA – RUTEVAC 4:0 (4:0)

Igralište Sloge u Kormanu. Sudija: Ivan Jovanović (Aleksinac). Strelci:1:0 M. Anđelković u 18, 2:0 Stojković u 20, 3:0 L. Babić u 26, 4:0 D. Đorđević u 45. minutu.

SLOGA: Nedeljković, Stojković, Janaćković, D. Đorđević, M. Stevanović, A. Anđelković (od 70. Nikolić), Stojiljković (od 73. D. Stevanović), Dimitrijević, N. Đorđević, M. Anđelković, L. Babić.

FK Sloga Korman (arhiva)

RUTEVAC: Zdravković, Milićević, N. Todorović (od 58. V. Grujić), Petrov, Andrejević (od 63.  Đorđević), Jović (od P. Tomić), N. Grujić, Đ. Tomić (od 23. Lazić), Stanojević, A. Tomić, V. Todorović.

FK Rutevac (arhiva)

NAPREDAK 2012 – RUDAR 2016 5:1 (1:0)

Igralište u Gredetinu. Sudija: Nikola Babić (Glogovica). Strelci: 1:0 Mihajlo Cvetković u 38, 2:0 Slavnić (autogol) u 49, 3:0 Petrović u 57, 4:0 Mihajlo Cvetković u 63, 5:0 A. Jevremović u 70, 5:1 Labović u 86. minutu. Žuti karton: Durmišević (Rudar 2016).

NAPREDAK 2012: Stevanović, Marković, Stanišić, K. Jevremović, V. Milošević (od 58. G. Cvetković), Aleksa Petrović, M. Filipović (od 55. Stevanović), Aleksandar Petrović (od 75. M. Milošević), Đorđević (od 45. Ristić), M. Cvetković, A. Jevremović (od 75. Petković).

FK Napredak Krušje

RUDAR 2016: Cvetković, V. Đorđević, N. Miletić (od 75. M. Jevremović), Slavnić, Brzaković, Durmišević, Aranđelović (od 75. U. Jovanović), D. Jovanović (od 50. Labović), P. Đorđević (od 58. Stanković), Stojanov, O. Lazić (od 75. Milanović).

FK Rudar 2016

JEDINSTVO – ŠKRILJAC 2:5 (1:2)

Igralište Jedinstva u Bobovštu. Sudija: Dušan Tomić (Gredetin). Strelci: 0:1 Ristić u 14, 1:1 Radivojević u 41, 1:2 Radović u 44, 1:3 Ristić u 65, 1:4 Miletić u 70, 2:4 Radojković u 80, 2:5 Ristić u 89. minutu. Žuti kartoni: Stefanović (Jedinstvo), Miletić (Škriljac).

JEDINSTVO: Milenković, Ljubenović, Stefanović, Veljković, Adamov, Živković (od 46. U. Miletić), Zorkić (od 46. Petrović), Radojković, Radivojević, Blagojević, Ranđelović.

FK Jedinstvo Bobovište

ŠKRILJAC: Nešić, Miletić, M. Milošević, Vojinović, Mladenović, Radović, Stevanović, S. Milošević, Jaćimović, Stojanovski, Ristić.