Корманци и Крушјани не посустају

Мртва трка између највећих ривала за шампионску титулу у Општинској фудбалској лиги, Слоге из Кормана и Напретка 2012 из Крушја, настаљена је и у минулом 19. колу.

Слога је у Горњем Љубешу победила Црвену звезду са 1:3. Домаћи тим је био бољи у првом делу, а гости у наставку. Судија Слађан Марковић, углавном због оштрих стартова, показао је седам жутих картона.

У Трњану Напредак 2012 из Крушја, после боље игре, победио је Борца са 1:3. Делилац правде на овој утакмици Марко Станојевић доделио је два црвена картона: у 43. минуту због ударања противничког играча „поцрвенео” је играч гостију Ђошев, док је Марко Златановић из Борца у 54. минуту морао да напусти терен због другог жутог картона.

Пола туцета голова пало је на утакмицама у Горњој Пешчаници (Ратар – Јединство 0:6) и на Алексиначком Руднику (Рудар 2016 – Рутевац 6:0), а две утакмице завршене су без победника, ОФК Слога – Темпо 2:2 и Полет – Шкриљац такође 2:2.

После овог кола на табели је и даље прва Слога са 48 бодова, са бодом заостатка на другом месту је Напредак 2012, Јединство је на трећој позицији са 43 бода, четврто место заузима Шкриљац са 41 бодом, пета је Црвена звезда са 34 бода, итд.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СЛОГА 1:3 (1:0)

Игралиште у Горњем Љубешу. Гледалаца: 20. Судија: Слађан Марковић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Анђелинковић у 35, 1:1 Л. Бабић у 49, 1:2  Станимировић у 73, 1:3 Л. Бабић у 88. минуту. Жути картони: Живић, Голубовић, Савић, Никола Милојевић (Ц. звезда), Станимировић, А. Анђелковић, представник клуба Благоја  Граорски (Слога).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ненад Милојевић, Живић, Јовић, Голубовић, Савић, Никола Милојевић, С. Живковић, Тодоровић, Н. Живковић, Вацић, Анђелинковић.

СЛОГА: Вељковић, Стојковић, Стоиљковић, Д. Ђорђевић, Стевановић, А. Анђелковић, А. Ђорђевић, М. Анђелковић, Станимировић, Стојановић, Л. Бабић.

БОРАЦ-НАПРЕДАК 2012  2:4 (1:2)

Игралиште у Трњану. Гледалаца: 30. Судија: Марко Станојевић (Моравски Бујмир). Стрелци: 0:1 М. Цветковић у 3, 0:2 Ђошев у 9, 1:2 Милош Златановић у 11, 2:2 Милош Златановић (из пенала) у 49, 2:3 К. Јевремовић у 55, 2:4 М. Цветковић у 64. минуту. Жути картон: Дојчиновић (Борац).  Црвени картон: Ђошев (Напредак ) у 43, Марко Златановић  (Борац) у 54. минуту.

БОРАЦ: Вучковић, Јовановић, Здравковић, Грујић, Илић, Марко Златановић, Станковић, Дојчиновић, Јовић, Милош Златановић, Павић.

НАПРЕДАК 2012: Л. Стевановић, Ђорђевић, Станковић (од 46. Михајловић) , Алекса Петровић, А. Стевановић, Милановић, Цивић, К. Јевремовић, Александар Петровић (од 67. Н. Јевремовић ), М. Цветковић (од 88. П. Петровић), Ђошев.

Фотографије: Милан Јовановић и Михајло Илић.