Korak ka opstanku: Napredak slavio u Beogradu!

Aleksinački Napredak JKP slavio je na gostovanju protiv OKK Beorgada 75:82 (28:24, 15:21, 11:14, 21:23). Utakmicu je obeležila rezultatska klackalica, koja je na kraju prevagnula u korist gostiju iz Aleksinca. Najefikasniji u Napretku bio je Nikola Raičević sa 20 poena. Deandre Dikson zabeležio je najbolji indeksni učinak – 24 (17 poena, 7 skokova).

Onako kako je otvorena utakmica u Beogradu, uglavnom je na isti način i protekla. Smenjivanje i vođstvu i blaga prednost Klonfera nakon 10 minuta igre – 28:24.

Usledilo je mnogo bolje izdanje Napretka u drugoj četvrtini. Aleksinčani su u 13. minutu imali +5 (30:35), da bi prvenstveno nekim svojim greškama na odmor otišli sa minimalnim suficitom – 43:45.

Mučio se je Napredak u trećem periodu, kada punih 5 minuta nije uspeo da poentira. Domaćin je za to vreme napravio mini seriju 5:0 i preuzeo primat – 48:45. Uzvraćaju gosti serijom 9:0 i, nakon poena Diksona, ponovo dolaze do prednosti – 48:54.

Košarkaši OKK Beograda nisu se predavali, već su za nešto više od pola minuta došli do novog poravnanja – 54:54. Napredak je bio jedini tim koji je pogađao do kraja treće deonice, pa je rezultat bio 54:59 u korist aleksinačkog tima.

Gosti su na najbolji način otvorili odlučujuću četvrtinu. Nakon Stankovićevih bacanja i nove trojke Kartera, Napredak je poveo sa 56:64. Usledila je još jedna kontra Aleksinčana, koju nisu realizovali prvo Ćirković, a potom Stamenić. Usledila je kazna na drugoj strani u vidu serije (11:0), koja je za svega dva minuta donela preokret – 67:64.

Nakon tajmauta Dušana Jelića, trojku pogađa Nikola Raičević za izjednačenje (67:67). Nedugo zatim, poenima Kovačevića i Dragovića, OKK dolazi do velikih +5 (72:67) u 37. minutu meča.

Tajmaut Branislava Ratkovice nije prekinuo seriju Napretka (9:0), koji je trojkom kapitena Raičevića, u poslednji minut ušao sa 72:76.

Dragović iz teške pozicije pogađa trojku, pa je prednost Napretka minimalna, na 40 sekundi do kraja – 75:76.

Delovao je bezidejno jedan od Napretkovih poslednjih napada, kada je Olin Karter načinio pravi slalom kroz reket protivnika i ponetirao uz faul. Napretkov Amerikanac je pogodio i dodatno bacanje, dok je Dragović na suprotnoj strani bio neprecizan u šutu za tri.

Aleksinački prvoligaš je na taj način ostavrio još jednu veliku pobedu, koja svakako predstavlja ogroman korak ka ostvarenju cilja – opstanku u društvu najboljih.

Pored Diksona i Raičevića, dvocifreni učinak kod Aleksinčana imali su: Karter 13 (5sk., 7as.) i Bogavac 12 (5sk.).