Корак ка опстанку: Напредак славио у Београду!

Алексиначки Напредак ЈКП славио је на гостовању против ОКК Беоргада 75:82 (28:24, 15:21, 11:14, 21:23). Утакмицу је обележила резултатска клацкалица, која је на крају превагнула у корист гостију из Алексинца. Најефикаснији у Напретку био је Никола Раичевић са 20 поена. Деандре Диксон забележио је најбољи индексни учинак – 24 (17 поена, 7 скокова).

Онако како је отворена утакмица у Београду, углавном је на исти начин и протекла. Смењивање и вођству и блага предност Клонфера након 10 минута игре – 28:24.

Уследило је много боље издање Напретка у другој четвртини. Алексинчани су у 13. минуту имали +5 (30:35), да би првенствено неким својим грешкама на одмор отишли са минималним суфицитом – 43:45.

Мучио се је Напредак у трећем периоду, када пуних 5 минута није успео да поентира. Домаћин је за то време направио мини серију 5:0 и преузео примат – 48:45. Узвраћају гости серијом 9:0 и, након поена Диксона, поново долазе до предности – 48:54.

Кошаркаши ОКК Београда нису се предавали, већ су за нешто више од пола минута дошли до новог поравнања – 54:54. Напредак је био једини тим који је погађао до краја треће деонице, па је резултат био 54:59 у корист алексиначког тима.

Гости су на најбољи начин отворили одлучујућу четвртину. Након Станковићевих бацања и нове тројке Картера, Напредак је повео са 56:64. Уследила је још једна контра Алексинчана, коју нису реализовали прво Ћирковић, а потом Стаменић. Уследила је казна на другој страни у виду серије (11:0), која је за свега два минута донела преокрет – 67:64.

Након тајмаута Душана Јелића, тројку погађа Никола Раичевић за изједначење (67:67). Недуго затим, поенима Ковачевића и Драговића, ОКК долази до великих +5 (72:67) у 37. минуту меча.

Тајмаут Бранислава Ратковице није прекинуо серију Напретка (9:0), који је тројком капитена Раичевића, у последњи минут ушао са 72:76.

Драговић из тешке позиције погађа тројку, па је предност Напретка минимална, на 40 секунди до краја – 75:76.

Деловао је безидејно један од Напреткових последњих напада, када је Олин Картер начинио прави слалом кроз рекет противника и понетирао уз фаул. Напретков Американац је погодио и додатно бацање, док је Драговић на супротној страни био непрецизан у шуту за три.

Алексиначки прволигаш је на тај начин оставрио још једну велику победу, која свакако представља огроман корак ка остварењу циља – опстанку у друштву најбољих.

Поред Диксона и Раичевића, двоцифрени учинак код Алексинчана имали су: Картер 13 (5ск., 7ас.) и Богавац 12 (5ск.).