Kup

Ко иде у осмину финала Купа?

Од осам утакмица трећег кола Купа Фудбалског савеза општине Алексинац, три утакмице нису одигране јер гости нису дошли, па ће ти мечеви бити регистровани службеним резултатом (3:0) у корист домаћина. То су утакмице: Сврљиг – Слога из Кормана, ОФК Рутевац – Моравица из Суботинца и Јединство из Бобовишта – Буковик из Ражња.

Највише узбуђења било је у Горњем Љубешу. У регуларном току меч општинских лигаша Црвене звезде и ОФК Слоге из Добрујевца завршен је резултатом 2:2, а на пенал-рулету срећа је била на страни гостију који су у укупном скору славили са 5:3. Јунак утакмице је голман гостију Драган Ивановић који је у другој серији одбранио пенал и тако донео победу свом тиму.

У Витошевцу ОФК Напредак из Алексинца славио је против Полета са 1:6. Цео плен у гостима освојила је и житковачка Морава која је у Тешици са 1:3 савладала Јастребац, као Палилула из Алексинца која је у Вукашиновцу са 0:3 победила истоимену екипу.

Фудбалери Рудар Алпоса на Алексиначком Руднику тријумфовали су против Полета из Радевца са 4:1.

Polet iz Radevca
Екипа Полета из Радевца, фото: Милан Јовановић

Дакле, у осмину финала Купа Општинског фудбалског савеза пласирале су се следеће екипе: ОФК Напредак, Морава, Рудар Алпос, Палилула, Сврљиг, ОФК Рутевац, ОФК Слога и Јединство.

ПОЛЕТ (В) – ОФК НАПРЕДАК 1:6 (1:3)

Игралиште Полета у Витошевцу. Судија: Нађа Ђорђевић (Алексинац). Стрелци: 0:1 Стојановић у 11, 0:2 М. Земљак у 25, 1:2 Д. Чекрлић у 33, 1:3 Тасић у 39, 1:4 Лазић у 64, 1:5 Лазић у 69, 1:6 М. Земљак у 75. минуту.

FK Polet Vitoševac ПОЛЕТ (В): Глигоријевић, Величковић, Симоновић, Богдановић, Савић, Ј. Чекрлић, Ф. Вељковић, Николовски, Максимовић (од 76. Динић), Д. Чекрлић, А. Вељковић.

ОФК НАПРЕДАК: Чудић, М. Цандер (46. Лукић), Л. Јанковић, Дабарчић (од 46. Смиљковић), Н. Цандер, Р. Јанковић, М. Земљак, Лазић, Стојановић (од 52. Димитријевић), Тасић, Поповић.

РУДАР АЛПОС – ПОЛЕТ (Р) 4:1 (3:0)

Стадион Рудара на Алексиначком Руднику. Судија: Иван Јовановић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Ђорђевић у 4, 2:0 Ивановић у 16, 3:0 Марковић у 20, 3:1 С. Петровић у 80, 4:1 Николић у 90. минуту.

РУДАР АЛПОС: Младеновић, П. Ђорђевић, Радуловић, Јевремовић, Стојановић, Јовановић, Стојменовић (од 61. Николић), Милошевић (од 73. Цветков), Марковић (од 86. А. Ђорђевић), Голубовић, Ивановић.

FK PoletПОЛЕТ (Р): Стефан Петровић, Д. Јовановић, Д. Петровић, Ракић, Ђекић, Милковић (од 56. Обрадовић),Јанковић, М. Јовановић, Николић, Станковић (од 71. Томић), Стефан Петровић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ОФК СЛОГА 2:2 (пеналима 3:5)

Игралиште Црвене звезде у Горњем Љубешу. Судија: Урош Радосављевић (Алексинац). Стрелци: 1:0 Милојевић (из једанаестерца) у 18, 2:0 Милановић у 57, 2:1 И. Ивановић у 79, 2:2 И. Ивановић у 88. минуту. Жути картони: Милојевић, Милановић (Црвена звезда), Тасић, Михајловић (ОФК Слога).

Crvena zvezda Gornji Ljubeš ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Милијић, Живић, Петровић, Јовановић, Степановић, Милојевић, Костић, М. Тодоровић, Д. Милановић, У. Милановић, Лазаревић.

ofkslogadobrujevacОФК СЛОГА: Д. Ивановић, Тасић, Вукић, Ристић, Михајловић, Бјелић, Јоцић (од 63. Вујановић), Станојевић, Јовановић, Матић, И. Ивановић.