KLS: Napredak zaustavljen u drugom produžetku

Košarkaši aleksinačkog Napretka JKP pretrpeli su poraz na gostovanju u Valjevu. Domaći Metalac uspeo je da se vrati iz dvocifrenog zaostatka i slavi u drugom produžetku – 100:97 (22:31, 20:15, 16:20, 22:14, 14:14, 6:3). Najefikasniji u aleksinačkom taboru bio je Uroš Duvnjak sa 23, dok je Zoran Paunović predvodio Valjevce sa 22 poena.

Gosti iz Aleksinca su već u 14. minutu stigli do prvog dvocifrenog vođstva na meču, kad je Dimitrije Raičević pogodio za 28:38.

Domaći sastav je postepeno ”topio” zaostatak i u samom finišu prvog poluvremena prišao na -1 – 42:43. Dimitrije Raičević je, uz zvuk sirene, pogodio trojku sa 3/4 terena i doneo svom timu 42:46.

Na samom početku treće deonice, ekipa Metalca dolazi do izjednačenja (46:46). Duvnjak je za nešto više od 4 minuta igre ubacio 8 poena, da bi nakon pogotka Simeunovića, Napredak došao do novog dvocifrenog vođstva – 48:58.

Napredak je uoči početka poslednjeg perioda imao +8 – 58:66.

Domaći tim krenuo je u novi nalet i ovog puta preokrenuo rezultat – 76:73 u 36. minutu! Usledila je rezultatska klackalica. Prvu propuštenu priliku za pobedu, gosti su imali u samom finišu, kada je Simeunović bio polovičan sa penala i poravnao na 80:80. Nakon nepreciznog šuta Paunovića na drugoj strani, utakmica je otišla u produžetak.

Napredak je na odličan način otvorio produžetak i za svega 17 sekundi, preciznim bacanjima Bogavca, došao do 80:85. Košarkaši Metalca serijom 9:2 dolaze do prednosti, koja je u poslednjem minutu ponovo bila na strani Napretka (89:93), nakon polovičnog učinka sa penala Dimitrija Raičevića.

Paunović pogađa za dva poena i odmah krade loptu Saičiću i pogađa trojku i u svega nekoliko sekundi donosi novi preokret – 94:93.

Lazar Stanković je, na 4 sekunde do kraja, imao dva penala od kojih je samo drugi pogodio, pa je još jednom bilo nerešeno – 94:94.

Drugi produžetak je, kao posledica iscrpljenosti na obe strane, doneo mali broj poena sa dosta praznog hoda kod oba tima. Konačan rezultat (100:97) postavio je kapiten Metalca, Igor Đuković.

Pored Duvnjaka, dvocifreni učinak u Napretku imali su: Simeunović 15 (18sk), Raičević D. 17, Bogavac 18 (7sk) i Stanković 14 (12sk).

Nebojša Raičević za ovaj susret nije mogao da računa na svoj centre – Milenka Veljkovića i Nemanju Karalića.

Napredak sada ima skor od 4 pobede i 7 poraza, dok je ekipi iz Valjeva ovo bio treći trijumf u dosadašnjem toku sezone u Košarkaškoj ligi Srbije.