КЛС: Напредак заустављен у другом продужетку

Кошаркаши алексиначког Напретка ЈКП претрпели су пораз на гостовању у Ваљеву. Домаћи Металац успео је да се врати из двоцифреног заостатка и слави у другом продужетку – 100:97 (22:31, 20:15, 16:20, 22:14, 14:14, 6:3). Најефикаснији у алексиначком табору био је Урош Дувњак са 23, док је Зоран Пауновић предводио Ваљевце са 22 поена.

Гости из Алексинца су већ у 14. минуту стигли до првог двоцифреног вођства на мечу, кад је Димитрије Раичевић погодио за 28:38.

Домаћи састав је постепено ”топио” заостатак и у самом финишу првог полувремена пришао на -1 – 42:43. Димитрије Раичевић је, уз звук сирене, погодио тројку са 3/4 терена и донео свом тиму 42:46.

На самом почетку треће деонице, екипа Металца долази до изједначења (46:46). Дувњак је за нешто више од 4 минута игре убацио 8 поена, да би након поготка Симеуновића, Напредак дошао до новог двоцифреног вођства – 48:58.

Напредак је уочи почетка последњег периода имао +8 – 58:66.

Домаћи тим кренуо је у нови налет и овог пута преокренуо резултат – 76:73 у 36. минуту! Уследила је резултатска клацкалица. Прву пропуштену прилику за победу, гости су имали у самом финишу, када је Симеуновић био половичан са пенала и поравнао на 80:80. Након непрецизног шута Пауновића на другој страни, утакмица је отишла у продужетак.

Напредак је на одличан начин отворио продужетак и за свега 17 секунди, прецизним бацањима Богавца, дошао до 80:85. Кошаркаши Металца серијом 9:2 долазе до предности, која је у последњем минуту поново била на страни Напретка (89:93), након половичног учинка са пенала Димитрија Раичевића.

Пауновић погађа за два поена и одмах краде лопту Саичићу и погађа тројку и у свега неколико секунди доноси нови преокрет – 94:93.

Лазар Станковић је, на 4 секунде до краја, имао два пенала од којих је само други погодио, па је још једном било нерешено – 94:94.

Други продужетак је, као последица исцрпљености на обе стране, донео мали број поена са доста празног хода код оба тима. Коначан резултат (100:97) поставио је капитен Металца, Игор Ђуковић.

Поред Дувњака, двоцифрени учинак у Напретку имали су: Симеуновић 15 (18ск), Раичевић Д. 17, Богавац 18 (7ск) и Станковић 14 (12ск).

Небојша Раичевић за овај сусрет није могао да рачуна на свој центре – Миленка Вељковића и Немању Каралића.

Напредак сада има скор од 4 победе и 7 пораза, док је екипи из Ваљева ово био трећи тријумф у досадашњем току сезоне у Кошаркашкој лиги Србије.