Još tri boda za Napredak, dominacija Morave uz šest golova Velinova

U osmom kolu Zone Centar oba aleksinačka predstanika osvojili su ceo plen.

Na Gradskom stadionu u Aleksincu OFK Napredak 1929 savladao je juče ekipu OFK Niša rezultatom 2:1. Bez većih problema Prvo poluvreme bez ećih problema Aleksinčani su rešili u svoju korist sa 2:0. Oba gola postigao je Slavko Đorđević; prvi iz penala, a drugi iz slobodnog udaraca sa 25 metara. U drugom poluvremenu gosti su smanjili na 2:1.

OFK Napredak 1929

Žitkovačka Morava igrala je u Nišu protiv fenjerdžije, Rudara iz Jelašnice i do samog vrha napunila mrežu rivala. Goleadu je započeo kapiten Slobodan Janković u 14. minutu posle sjajne kombinacije Dušana Velinova i Bratislava Novkovića. U finišu prvog dela kapiten Janković povisio je na 2:0. U nastavku Žitkovčani su apsolutno zagospodarili terenom. Najbolji akter utakmice, Dušan Velinov, čak šest puna primorao je protivničnog golmana na kapitulaciju.