Још три бода за Напредак, доминација Мораве уз шест голова Велинова

У осмом колу Зоне Центар оба алексиначка предстаника освојили су цео плен.

На Градском стадиону у Алексинцу ОФК Напредак 1929 савладао је јуче екипу ОФК Ниша резултатом 2:1. Без већих проблема Прво полувреме без ећих проблема Алексинчани су решили у своју корист са 2:0. Оба гола постигао је Славко Ђорђевић; први из пенала, а други из слободног удараца са 25 метара. У другом полувремену гости су смањили на 2:1.

ОФК Напредак 1929

Житковачка Морава играла је у Нишу против фењерџије, Рудара из Јелашнице и до самог врха напунила мрежу ривала. Голеаду је започео капитен Слободан Јанковић у 14. минуту после сјајне комбинације Душана Велинова и Братислава Новковића. У финишу првог дела капитен Јанковић повисио је на 2:0. У наставку Житковчани су апсолутно загосподарили тереном. Најбољи актер утакмице, Душан Велинов, чак шест пуна приморао је противничног голмана на капитулацију.